Oczyszczalnie biologiczne

 

Biologiczne oczyszczalnie ścieków na osadzie czynnym firmy EKOSYSTEM

MCA-6 zmniejszoneimages

Oczyszczalnie ścieków wykonane w całości z tworzyw sztucznych są przeznaczone do oczyszczania ścieków z domków jednorodzinnych,mieszkań, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, hoteli i małych warsztatów w miejscach, gdzie nie istnieje system kanalizacji zbiorczej. Alternatywnie można je zastosować również do oczyszczania innych ścieków zawierających zanieczyszczenia podlegające rozkładowi biologicznemu. Wysoko efektywne oczyszczanie zapewnia dotrzymanie aktualnych wymogów dotyczących jakości odprowadzanych ścieków. Ścieki oczyszczone w oczyszczalni można zrzucać bezpośrednio do zbiorników wodnych lub wykorzystać je do nawadniania.

Zalety
• dłuższa trwałość zbiornika i wyposażenia wewnętrznego oczyszczalni,
• wysoka sprawność oczyszczania,
• niskie koszty inwestycyjne,
• niskie koszty eksploatacyjne,
• wysoka niezawodność urządzenia,
• proste zasady eksploatacji urządzeń,
• łatwość instalacji,
• niewielka produkcja osadu stabilizowanego i możliwość jego wykorzystania jako nawozu.


Oczyszczalnia drenażowa-rozszączająca

Neutralizacja ścieków w gruncie jest obecnie najpopularniejszą metodą wykorzystywaną do oczyszczania ścieków w małych oczyszczalniach przydomowych.

Najważniejsze zalety oczyszczalni z drenażem rozsączającym:prosta konstrukcja,niski koszt budowy, stosunkowo niskie koszty eksploatacji (zakup specjalnych biopreparatów).nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani nadzoru (praktycznie bezobsługowa),duża odporność na nierównomierne dopływy ścieków,nie wymaga zasilania energią elektryczną.

Pomimo iż nie ma możliwości zbadania składu oczyszczonych ścieków, to przy poprawnie zaprojektowanej i wykonanej instalacji, warstwa gruntu stanowi skuteczne złoże oczyszczające. Ścieki przesączające się przez porowaty grunt są oczyszczane w wyniku zachodzących procesów biologicznych, fizycznych i chemicznych. W celu poprawy jakości oczyszczania oraz neutralizacji nadmiernego osadu zaleca się stosowanie biopreparatów.
Są to środki zawierające wybrane bakterie i enzymy niezbędne do rozkładu zanieczyszczeń.

Powierzchni terenu nad drenażem nie można zagospodarować dowolnie. Nie mogą po nim jeździć pojazdy, ani nie można obsadzić go roślinnością z korzeniami sięgającymi daleko w głąb gruntu. Najbardziej optymalnym wykorzystaniem powierzchni nad drenażem jest obsadzenie go trawą i wykorzystaniem jako teren rekreacyjny. Można ewentualnie teren oczyszczalni obsadzić roślinami o płytkim systemie korzennym.

Oczyszczalnie drenażowe wymagają odpowiedniego rodzaju gruntu oraz dość sporej powierzchni terenu. Obecnie jednak producenci prześcigają się w systemach, które pozwalają zainstalować oczyszczalnię drenażową nawet w niesprzyjających warunkach.

Niewłaściwy rodzaj gruntu: najwyższy stopień oczyszczenia ścieków występuje w gruncie przepuszczalnym (piasek gruby, średni i drobny), przez który ścieki przepływają odpowiednio długo.

Możliwość wybudowania oczyszczalni drenażowej, zwłaszcza w przypadku pojawienia się powyższych trudności, powinna zostać oceniona przez fachowca. Jeżeli warunki gruntowe są niesprzyjające, zachęcamy do wyboru oczyszczalni innego typu.

Mała powierzchnia działki

Zapotrzebowanie na znaczną powierzchnię działki można zmniejszyć stosując pakiety drenażowe wykonane z tworzywa sztucznego. Rury drenujące układane są na pakietach, przez które ścieki powoli się przesączają.
Zwiększona skuteczność oczyszczania w porównaniu do tradycyjnego sposobu układania rur na warstwie żwiru, pozwala zmniejszyć powierzchnię oczyszczalni.
Pakiety drenażowe są znacznie wytrzymalsze od tradycyjnego systemu, przez co zwiększa się okres ich funkcjonowania – nawet do 20 lat, podczas gdy w tradycyjnej oczyszczalni warstwę żwiru należy wymienić po 10 latach.


Pompa Ciepła Buderus

Pompa ciepła Logatherm WPT

 indeks

 

 


 

 

 


Szukaj produktów

Polecamy

Kontakt

Al.Gen.Andersa 14

43-316 Bielsko-Biała

tel/fax +48 33 816 28 48

tel +48 33 821 02 42

Czynne:

Pn - Pt: 7:00-17:00

Sobota: 7:00-13:00

Biuro

biuro@komarpol.pl

Zapytania ofertowe, cenowe:

jerzy.komar@komarpol.pl

handlowy@komarpol.pl

sprzedaz@komarpol.pl
 

Doradcy techniczni

tel. 602 556 536
tel. 519 178 038

Dział handlowy

tel. 600 021 132

handlowy@komarpol.pl

Opieka klienta, wyceny, Program Ograniczenia Niskiej Emisji

tel. 793 545 000

 

 

raty

Sprzedaż również  na raty!!

Bardzo korzystne warunki!

Credit Agricole

Kredyt 6% w skali roku lub 20 rat 0% na materiały, przyłącza, modernizację instalacji i kotłowni.