Fotowoltaika

fotowoltaika 

Ogniwa fotowoltaiczne-czysta energia

Prąd coraz droższy a wokół tyle darmowych źródeł! Wystarczy się rozejrzeć… Wiatr, woda, energia geotermalna, słoneczna… Tylko wybierać. No właśnie, ale na co się zdecydować? Korzystanie z takich źródeł energii na dłuższą metę nie tylko się opłaci, ale również przyłożymy rękę do ochrony naszego środowiska.

Jaka jest zasada działania ogniw fotowoltaicznych?

Ogniwo fotowoltaiczne to krzemowa płytka półprzewodnikowa, wewnątrz której istnieje bariera potencjału (pole elektryczne), w postaci złącza p-n (positive – negative). Padające na fotoogniwo promieniowanie słoneczne wybija elektrony z ich miejsc w strukturze półprzewodnika, tworząc pary nośników o przeciwnych ładunkach (elektron z ładunkiem ujemnym i z ładunkiem dodatnim „dziura”, powstała po jego wybiciu). Ładunki te zostają następnie rozdzielone przez istniejące na złączu p-n pole elektryczne, co sprawia, że w ogniwie pojawia się napięcie. Wystarczy do ogniwa podłączyć urządzenie pobierające energię i następuje przepływ prądu elektrycznego. Ogniwa fotowoltaiczne najczęściej wykonuje się z krzemu – drugiego po tlenie najbardziej rozpowszechnionego pierwiastka na Ziemi, który występuje m. in. w piasku.

Gdzie ogniwa fotowoltaiczne znajdą zastosowanie?
Zasilają lampy uliczne, znaki drogowe, stacje meteorologiczne, przekaźniki radiowo-telekomunikacyjne, kamery oraz coraz częściej wiele układów urządzeń w zastosowaniach domowych. Ogniwa słoneczne mogą być tanim źródłem energii dla przenośnych urządzeń małej mocy: kalkulatorów, zegarków i lamp (wyposażonych w akumulatory magazynujące energię zgromadzoną w ciągu dnia).

Fotowoltaika zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju. Jest to bardzo optymistyczna informacja, szczególnie biorąc pod uwagę specyfikę polskiej energetyki, opartej przede wszystkim na węglu, którego spalanie łączy się z ogromną ilością emitowanych do środowiska zanieczyszczeń. Do niedawna podstawową barierą powstrzymującą Polaków przed zakupem paneli fotowoltaicznych była wysoka cena, jednak obecnie koszty instalacji takiego systemu stały się niewielkie, a dzięki temu przedsięwzięcie tego typu jest wyjątkowo opłacalne.

fotowoltaika 


Pompa Ciepła Buderus

Pompa ciepła Logatherm WPT

 indeks

 

 


 

 

 


Szukaj produktów

Bezpłatna wycena

...

Polecamy

Kontakt

Al.Gen.Andersa 14

43-316 Bielsko-Biała

tel/fax +48 33 816 28 48

tel +48 33 821 02 42

Czynne:

Pn - Pt: 7:00-17:00

Sobota: 7:00-13:00

Biuro

biuro@komarpol.pl

Zapytania ofertowe, cenowe:

jerzy.komar@komarpol.pl

handlowy@komarpol.pl

sprzedaz@komarpol.pl
 

Doradcy techniczni

tel. 602 556 536
tel. 519 178 038

Dział handlowy

tel. 600 021 132

handlowy@komarpol.pl

Opieka klienta, wyceny, Program Ograniczenia Niskiej Emisji

tel. 793 545 000

 

 

raty

Sprzedaż również  na raty!!

Bardzo korzystne warunki!

Credit Agricole

Kredyt 6% w skali roku  na materiały, przyłącza, modernizację instalacji i kotłowni.