Wykorzystaj energię słoneczną

KOLEKTORY SŁONECZNE Z DOTACJĄ 45%

technika solarna 

Przy planowaniu kompletnego,  nowoczesnego sposobu zaopatrzenia w ciepło domów mieszkalnych, nie wolno pominąć możliwości wykorzystania energii słonecznej. Nie ma bardziej przyjaznej dla środowiska metody ogrzewania wody, która pozwala zaoszczędzić pieniądze i jednocześnie chroni zasoby naturalne od wykorzystania mocy słońca. System solarny bezpośrednio gromadzący ciepło. Woda jest ogrzewana bezpośrednio w kolektorze płaskim, a następnie gromadzona w odpornym na korozję wymienniku ciepła. Bezpośrednie ogrzanie wody pozwala na optymalne wykorzystanie energii słonecznej przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Kto sądzi, że ogrzewanie za pomocą energii słonecznej nie jest możliwe w Polsce, powinien szybko zmienić zdanie. Wyjątkowo wysoki współczynnik sprawności płaskiego kolektora słonecznego w połączeniu z szybkim, bezpośrednim gromadzeniem uzyskanego ciepła w wymienniku zapewnia wykorzystanie energii nawet przy krótkim okresie nasłonecznienia.

solarz 

dotacja 

 

 

 

 

Instalowanie baterii słonecznych do wytwarzania ciepłej wody, i  wspomagania ogrzewania jako proekologiczny sposób  wytwarzania energii, są wspierane przez „Ekofundusze” oraz dofinansowywane z UE.Mogą więc Państwo obniżyć koszty inwestycji lub rozłożyć na wiele lat, wnioskując o nisko oprocentowaną pożyczkę lub kredyt.

 


Veelman KOLEKTORY SŁONECZNE RUROWE

kolektory słoneczne 

Kolektory solarne rurowe typu Veelman Solar Power Heat Pipe i U-Pipe wykonane są w nowoczesnej technologii. Rury w kolektorach Veelman zbudowano z podwójnej ścianki, pomiędzy warstwami której panuje próżnia - najlepszy (naturalny) sposób izolacji. Wewnętrzna część rury pokryta jest wysoce selektywnym absorberem, co decyduje o lepszej sprawności kolektora w bardzo niskich temperaturach jaki i przy nasłonecznieniu rozproszonym. Górna część kolektora, tzw. Heder, wykonany jest z blachy aluminiowej z zastosowaniem izolacji z pianki poliuretanowej. Zaprojektowany on został w taki sposób, aby jego kształt umożliwiał wykorzystywanie przez architektów zarówno przy projektowaniu nowych połaci dachowych jak i przy instalowaniu na gotowych dachach pokrytych dachówką karpiówką, falistą, blachodachówką, blachą trapezową itp.

kolektory rurowe 


Konstrukcja kolektorów solarnych rurowych Veelman została wykonana ze stopów aluminium o odpowiednim przekroju w celu zminimalizowania wagi własnej kolektora. Mały ciężar daje możliwość łatwego montażu pojedynczego lub montażu systemowego.

Kolektory solarne rurowe typu Veelman Solar Power Heat Pipe charakteryzują się wysoką sprawnością dzięki zastosowaniu wysokogatunkowego medium do pracy w układzie zamkniętym zwanego termo rurką. Działanie takiego układu polega na odbieraniu promieni słonecznych docierających do wysoce selektywnego absorbera, gdzie następnie energia słoneczna zamieniana jest na ciepło. Medium w termo rurce pod wpływem ciepła zmienia stan skupienia z ciekłego w stan gazowy, który przemieszczając się w górę termo rurki oddaje ciepło poprzez odpowiednio powiększoną powierzchnię do przepływającego płynu solarnego.

W kolektorach  solarnych rurowych typu Veelman Solar Power U-Pipe zwanych kolektorami przepływowymi, zastosowano szereg rurek miedzianych połączonych w taki sposób, aby w momencie przepływu płynu solarnego przez cały kolektor został on równomiernie nagrzany. Jest to możliwe dzięki oddaniu ciepła do rurki zewnętrznej, która w pojedynczym układzie połączona jest łącznikiem z absorberem.

KOLEKTORY SŁONECZNE 

Informacje pochodzą ze strony producenta.


Veelman KOLEKTORY SŁONECZNE PŁASKIE

 

KOLEKTORY SŁONECZNE PŁASKIE 

Kolektory solarne płaskie VBP2M i VEP2M zostały zaprojektowane dla grupy wymagających klientów. Ich unikalna konstrukcja pozwala na montaż zarówno w zabudowie dachu jak i na konstrukcjach. W kolektorach płaskich Veelman Blue Power jak i Veeleco Power zastosowano wysokogatunkowe materiały oraz wysoce zaawansowany sposób ich połączeń. Zastosowany został selektywny absorber Blue Tec, który połączono najnowszą technologią laserową ze specjalnie zaprojektowanym układem rur. To właśnie za pomocą wspomnianego układ rur i płynu solarnego odbierane zostaje ciepło. Konstrukcja kolektora wykonana jest z profilu aluminiowego, wysoce odpornej szyby solarnej oraz specjalnego zamka górnego (listwy montażowej), który zamka kolektor.

kolektor płaski 

W kolektorach solarnych płaskich Veelman Blue Power zamek górny (profil górny ) zaprojektowano tak, aby służył nie tylko zamykaniu kolektora, ale również łatwemu i estetycznemu montowaniu kolektora w połaci dachowej przy zastosowaniu kołnierza uszczelniającego. Taki sposób montażu umożliwia wyeliminowanie strat ciepła oraz estetyczne zintegrowanie kolektora słonecznego z dachem. Kolektory solarne Veelman Blue Power zostały skonstruowane do połączeń systemowych zarówno na konstrukcji jak i w połaci dachu.

SCHEMAT KOLEKTORY PŁASKIE 

Informacje pochodzą ze strony producenta.


Veelman NIERDZEWNE ZBIORNIKI SOLARNE CWU

ZBIORNIKI SOLARNE 

Zbiorniki solarne Veelman CWU typu VSTS150L1, VSTS200L2, VSTS300L2, VSTS400L2, VSTS200L2 wykonane są ze stali nierdzewnej zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej nr 97/23/WE a do ich izolacji zastosowano pianki poliuretanowej o grubości 50 mm.
W zbiornikach solarnych Veelman, z wyjątkiem typu VSTS150L1, wbudowane są po dwie wężownice. Dolna prowadzi do kolektora solarnego natomiast górna służy do wykorzystania drugiego źródła ciepła pochodzącego np. z kotła węglowego, olejowego, eko groszek czy pieca gazowego - kotłów centralnego ogrzewania. W każdym ze zbiorników zostały zainstalowane po dwa gniazda do pomiarów temperatury w dolnej i górnej części zbiornika. W zbiornikach znajduje się również otwór rewizyjny o średnicy 120 mm oraz gniazdo 1½" do montażu grzałki o mocy do 3 kW. Zbiorniki zostały wyposażone w wejścia zimnej i ciepłej wody 1", możliwość podłączenia cyrkulacji i zaworu bezpieczeństwa oraz spustu wody. Zbiorniki solarne Veelman CWU zostały zaprojektowane w taki sposób, aby układ podłączeń do zbiornika nie zajmował zbyt dużo miejsca w instalowanym pomieszczeniu. Możliwe jest również połączenie szeregowe zbiorników. Zastosowana przez projektantów firmy Veelman nowoczesna gamy kolorów pozwala na dopasowanie instalowanych zbiorników do pomieszczeń różnego typu.

Informacje pochodzą ze strony producenta.


Veelman ZBIORNIKI SOLARNE SQUARE

Zbiornik solarny Veelman CWU Typu VSTS300L2 Square, Został wykonany ze stali nierdzewnej zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej nr 97/23/WE, w którym dla osiągnięcia wysokich parametrów izolacyjnych, użyto pianki poliuretanowej o grubości 50 mm. W celu osiągnięcia maksymalnej uniwersalności w zbiorniku solarnym Veelman zostały wbudowane po dwie wężownice dolna do kolektora Solarnego natomiast górna do wykorzystania drugiego źródła ciepła np. kotła węglowego , olejowego, eko groszek czy pieca gazowego - kotłów centralnego ogrzewania. Wejścia i Wyjścia wężownic zostały wyprowadzone w górnej części zbiornika. W każdym ze zbiorników zostały zainstalowane dwa gniazda do pomiarów temperatury w dolnej i górnej części zbiornika. W zbiornikach zainstalowano również otwór rewizyjny o średnicy 120 mm oraz gniazdo 1½" do montażu grzałki o mocy do 3 kW. Zbiornik ten zostały wyposażony w wejścia zimnej wody i wyjścia ciepłej wody 1" na bocznych ściankach, możliwość podłączenia cyrkulacji i zaworu bezpieczeństwa oraz spustu wody. W górnej części został zainstalowany zespół pompowy VSC1P wraz z wysoce zaawansowanym układem sterującym. Cały układ został zaopatrzony w zawór bezpieczeństwa oraz pompę WILO łącznie z zbiornikiem wyrównawczym oraz elektronicznym przepływomierzem. Zbiorniki solarne Veelman CWU Typu VSTS300L2 Square zostały zaprojektowane w taki sposób aby maksymalnie ułatwić obsługę i podłączenie. Montaż takiego układu ograniczał się do połączenia zbiornika z kolektorem słonecznym, ewentualnym podłączeniem drugiego źródła ciepła oraz wpięciu się w instalację CWU tak aby cały układ podłączeń do zbiornika nie zajmował zbyt dużo miejsca w instalowanym pomieszczeniu. Projektanci firmy Veelman zastosowali nowoczesną gamę kolorów oraz kształt, który pozwala na instalowanie zbiorników w nowoczesnych pomieszczeniach typu łazienka kotłownia czy nawet kuchnia.

ZBIORNIK SOLARNY SQUARE 

Informacje pochodzą ze strony producenta.

Pompa Ciepła Buderus

Pompa ciepła Logatherm WPT

 indeks

 

 


 

 

 


Szukaj produktów

Bezpłatna wycena

...

Polecamy

Kontakt

Al.Gen.Andersa 14

43-316 Bielsko-Biała

tel/fax +48 33 816 28 48

tel +48 33 821 02 42

Czynne:

Pn - Pt: 7:00-17:00

Sobota: 7:00-13:00

Biuro

biuro@komarpol.pl

Zapytania ofertowe, cenowe:

jerzy.komar@komarpol.pl

handlowy@komarpol.pl

sprzedaz@komarpol.pl
 

Doradcy techniczni

tel. 602 556 536
tel. 519 178 038

Dział handlowy

tel. 600 021 132

handlowy@komarpol.pl

Opieka klienta, wyceny, Program Ograniczenia Niskiej Emisji

tel. 793 545 000

 

 

raty

Sprzedaż również  na raty!!

Bardzo korzystne warunki!

Credit Agricole

Kredyt 6% w skali roku  na materiały, przyłącza, modernizację instalacji i kotłowni.