Paliwa stałe

    Ogrzewanie kotłem na paliwo stałe

Wybierając takie rozwiązanie musimy wybrać pomiędzy kilkoma rodzajami opału, dostępnymi na rynku.

Węgiel kamienny cechuje się wysoką wartością opałową, a do tego jest w Polsce niesłychanie łatwo dostępny. Wykorzystuje się więc go na szeroką skalę do celów grzewczych.

Drewno opałowe to rozwiązanie zdecydowanie bardziej Eko niż węgiel, ale trudniejsze do pozyskania. Na jego wartość opałową wpływa jego sposób przechowywania. Poza tym ważny jest rodzaj drzewa. Iglaste czy liściaste, wymagają zupełnie innych kotłów.

Biomasą nazywa się pozostawione na powierzchni chwasty, pozostałości po żniwach, czy zielony nawóz. Można je spalać w sposób ekologicznie bezpieczny. Mówimy tu o brykietach, peletach, granulkach, a także pyle drzewnym. Brykiety i pelety nie brudzą. Zostają spalone właściwie w całości. Z kolei powstały popiół, można wykorzystać jako nawóz. Mają one zdecydowanie wyższą wartość opalową, niż drewno nieprzetworzone.

Słoma niestety w naszym kraju zużywa się jedynie 60% z możliwych do spalenia. Reszta pozostaje na polach. W tym przypadku mówimy o mniejszej wartości opałowej od węgla.

Ekogroszek i miał to w tej chwili najpopularniejsze w Polsce alternatywy do ogrzewania gazowego. Ekogroszek to rozwiązanie droższe niż miał, ale nie więcej niż 5%. Do tego jego atutem jest to, że jest bardzo czysty, jego składowanie oraz załadunek, są zdecydowanie prostsze i przyjemniejsze niż w przypadku pyłu. Mówimy tu o ekogroszku, który jest po porcjowany na worki. Miał z kolei intensywnie się pyli. Musimy jednak pamiętać, że załadowanie go do pieca będzie kosztować nas sporo wysiłku.


Zapraszamy do naszego sklepu internetowego...

Pompa Ciepła Buderus

Pompa ciepła Logatherm WPT

 indeks

 

 


 

 

 


Szukaj produktów

Bezpłatna wycena

...

Polecamy

Kontakt

Al.Gen.Andersa 14

43-316 Bielsko-Biała

tel/fax +48 33 816 28 48

tel +48 33 821 02 42

Czynne:

Pn - Pt: 7:00-17:00

Sobota: 7:00-13:00

Biuro

biuro@komarpol.pl

Zapytania ofertowe, cenowe:

jerzy.komar@komarpol.pl

handlowy@komarpol.pl

sprzedaz@komarpol.pl
 

Doradcy techniczni

tel. 602 556 536
tel. 519 178 038

Dział handlowy

tel. 600 021 132

handlowy@komarpol.pl

Opieka klienta, wyceny, Program Ograniczenia Niskiej Emisji

tel. 793 545 000

 

 

raty

Sprzedaż również  na raty!!

Bardzo korzystne warunki!

Credit Agricole

Kredyt 6% w skali roku  na materiały, przyłącza, modernizację instalacji i kotłowni.