Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe WAWIN TEMPOWER      wawin

Wodne ogrzewanie podłogowe działa na zasadzie przekazywania ciepła do jastrychu poprzez umiejscowione w nim rury w których płynie czynnik grzewczy .

Energia emitowana z podłogi jest absorbowana przez inne powierzchnie w pomieszczeniu, które są podgrzewane i stają się dodatkowymi emiterami ciepła. Ciepło przemieszcza się na zasadzie promieniowania, ograniczone są konwekcyjne ruchy powietrza, w wyniku czego zmniejsza się ilość unoszonego kurzu, co jest idealnym rozwiązaniem dla alergików.

Technologia na mokro

ogrzewanie podłogowe 

 

Technologia na sucho

ogrzewanie podłogowe 

PE-Xc/AL.-PE ze złączkami zaciskowymi

wawin 

wawin 

wawin 

 

ogrzewanie podłogoweprzejdź do sklepu...


Ogrzewanie podłogowe KAN-TERM kan term

Ogrzewanie podłogowe wykonane w Systemie KAN-therm zyskało dużą popularność wśród polskich inwestorów. Z powodzeniem stosowane jest w budownictwie jednorodzinnym (pomieszczenia mieszkalne i łazienki), wielorodzinnym, sakralnym, sportowym, użyteczności publicznej i przemysłowym.

Główne zalety ogrzewania podłogowego w Systemie KAN-therm to:

  • optymalny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Ciepło jest odczuwane w najbardziej komfortowy dla człowieka sposób, a więc „od stóp do głowy”,
  • oszczędność energii. Instalacje ogrzewania podłogowego pracują przy niskich parametrach temperatur (do 55°C). Ponad to ciepło jest oddawane przez całą powierzchnię podłogi, co powoduje odczucie, iż temperatura powietrza wewnątrz pomieszczenia jest wyższa. Dzięki temu temperaturę tę możemy obniżyć o 1-2°C oszczędzając od 6 do 12% energii,
  • możliwość współpracy z ekonomicznymi źródłami ciepła np. pompami ciepła i kotłami kondensacyjnymi,
  • maksymalne wykorzystanie powierzchni pomieszczeń. Możemy zrezygnować z instalacji grzejników,
  • instalacja przyjazna dla alergików. Ogranicza unoszenie się kurzu w pomieszczeniu,
  • instalacja na cztery pory roku. Latem może być używana do chłodzenia pomieszczeń i uzyskania efektu klimatyzacji.

Wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego w Systemie KAN-therm jest bardzo proste.

ogrzewanie podłogowe 

ogrzewanie podłogowe 

Podstawowym elementem grzejnym wodnej instalacji ogrzewania podłogowego są rury tworzywowe (1) mocowane do warstw izolacji termicznej (płyt styropianowych), które następnie są zalewane warstwą jastrychu cementowego. W zależności od wymaganej wydajności cieplnej instalacji ogrzewania podłogowego stosujemy rury o średnicach Ø16 lub Ø18 mm z rozstawem, co 10 - 30cm. Taśma brzegowa (2) stosowana jest w celu ograniczenia strat ciepła od ścian. Izolację termiczną i przeciwwilgociową (3) stanowi systemowa płyta styropianowa z folią. Styropian jest stosowany w celu ograniczenia strat ciepła od stropu (od „dołu”), natomiast folia zabezpiecza posadzkę przed zbytnim zawilgoceniem oraz stanowi ekran równomiernie rozprowadzający ciepło. Jastrych (4) , czyli wylewka cementowa przykrywająca rury grzejne na matach powinna mieć grubość min. 2,5cm nad rurami. W celu polepszenia jej własności termicznych zalecane jest stosowanie domieszki do betonu BETOKAN lub BETOKAN Plus (przy grubości wylewki 2,5cm nad rurami). Bardzo ważnym elementem instalacji jest prawidłowy dobór rozdzielacza i automatyki (5) sterującej parametrami pracy ogrzewania podłogowego. Rozdzielacze są umieszczane w estetycznych szafkach instalacyjnych (6) montowanych podtynkowo lub natynkowo.

ogrzewanie podłogowe 

Koszt wykonania instalacji ogrzewania podłogowego jest zależny od wielu czynników: powierzchni ogrzewanych pomieszczeń, stopnia izolacji budynku, wymaganej wydajności cieplnej instalacji, a także od zastosowanego osprzętu instalacyjnego oraz automatyki sterującej pracą całej instalacji.

ogrzewanie podłogowe 


ogrzewanie podłogowe zobacz więcej....

 

 


Pompa Ciepła Buderus

Pompa ciepła Logatherm WPT

 indeks

 

 


 

 

 


Szukaj produktów

Bezpłatna wycena

...

Polecamy

Kontakt

Al.Gen.Andersa 14

43-316 Bielsko-Biała

tel/fax +48 33 816 28 48

tel +48 33 821 02 42

Czynne:

Pn - Pt: 7:00-17:00

Sobota: 7:00-13:00

Biuro

biuro@komarpol.pl

Zapytania ofertowe, cenowe:

jerzy.komar@komarpol.pl

handlowy@komarpol.pl

sprzedaz@komarpol.pl
 

Doradcy techniczni

tel. 602 556 536
tel. 519 178 038

Dział handlowy

tel. 600 021 132

handlowy@komarpol.pl

Opieka klienta, wyceny, Program Ograniczenia Niskiej Emisji

tel. 793 545 000

 

 

raty

Sprzedaż również  na raty!!

Bardzo korzystne warunki!

Credit Agricole

Kredyt 6% w skali roku  na materiały, przyłącza, modernizację instalacji i kotłowni.