POMPY CIEPŁA

....specjalna oferta dla użytkowników kotłów na oleje opałowe i gazy ciekłe. Oferta pozwala obniżyć koszty utrzymania budynku.Proponujemy pompy ciepła powietrze -woda do C.O., C.W.U i klimatyzacji w lecie. Roczny koszt zużycia prądu do obsługi pompy to ok. 1800zł dla budynku o pow. 140m2.

Dlaczego Pompy Ciepła?

Największym zagrożeniem Ziemi jest zmiana klimatu.
Każdy z nas może się przyczynić do tego, żeby nasze dzieci i wnuki mogły żyć w niezmienionym środowisku. Odpowiednie rozwiązania techniczne są już znane. Musimy je tylko zastosować!

Zmniejszone koszty ogrzewania, większa korzyść dla środowiska! Decydując się na ogrzewanie pompą ciepła wybierają Państwo wyjątkowo niskie koszty ogrzewania jak również zmniejszoną emisją szkodliwych substancji. Na miejscu instalacji emisja ta jest ograniczona nawet do zera. Nowoczesne pompy ciepła bardzo efektywnie ogrzewają, przygotowują ciepłą wodę, zapewniają wentylację i chłodzenie. Oferują Państwu optymalny komfort mieszkania przy łatwych do policzenia, niskich kosztach ogrzewania.

Olej i gaz będą coraz droższe! Rosnące światowe zapotrzebowanie na energię oraz spekulacje na giełdach surowcowych powodują ciągły wzrost cen gazu ziemnego, węgla, oleju i prądu. Na szczęście wzrosty cen energii elektrycznej dotyczą tylko w niewielkim stopniu pomp ciepła, wykorzystujących do ogrzewania głównie energię słoneczną zmagazynowaną w otoczeniu. Dlatego też pompa ciepła oznacza niezależność od oleju i gazu.


Jak działają Pompy Ciepła?

pompa ciepła 

 

Pompa ciepła działa tak, jak lodówka: taka sama sprawdzona technologia, tutaj wykorzystana w odwrotnym kierunku.Lodówka pobiera ciepło z przechowywanych w niej produktów. Pompa ciepła pobiera ciepło z otoczenia (nawet chłodnego). Ponieważ pompy ciepła wykorzystują zaawansowaną technologię, ta zasada sprawdza się w lecie, w zimie,dzień i nocy.

Temperatura poniżej zera? Dla pompy ciepła i tak jest wystarczająco dużo ciepła! Pompa ciepła podnosi energię cieplną z niższego poziomu temperaturowego (np. 5°C) na wyższy (np. 22°C). Ta zasada wciąż obowiązuje nawet przy ujemnych temperaturach. A środowisku to nie szkodzi w najmniejszym stopniu – w miejscu ustawienia pompy ciepła nie są wydzielane żadne szkodliwe substancje. W ten sposób nie musicie się Państwo obawiać, że Wasze dzieci nie będą miały czym oddychać. Pompy ciepła pracują tym ekonomiczniej, im mniejsza jest różnica pomiędzy temperaturami zasilania dolnego i górnego źródła ciepła. Dlatego niskotemperaturowe systemy grzewcze, jak ogrzewanie ścienne lub podłogowe, są idealnym partnerem dla pompy ciepła.Czynnikiem roboczym jest neutralny dla środowiska środek chłodniczy, który w zamkniętym obiegu zostaje odparowywany, sprężany i skraplany. W ciągu tego procesu rośnie ciśnienie, które powoduje, że wzrasta także temperatura środka chłodniczego. W ten sposób powstają na tyle wysokie temperatury, aby wykorzystać je do celów grzewczych – poprzez np. instalację podłogową lub grzejniki.

pompa ciepłaPompy ciepła pracują tym ekonomiczniej, im mniejsza jest różnica pomiędzy temperaturami zasilania dolnego i górnego źródła ciepła. Dlatego niskotemperaturowe systemy grzewcze, jak ogrzewanie ścienne lub podłogowe, są idealnym partnerem dla pompy ciepła. Pompę ciepła można zaopatrzyć w energię cieplną na trzy sposoby, czerpiąc ciepło z energii słonecznej zmagazynowanej w: powietrzu, gruncie, wodzie gruntowej. Ciepło pobrane z wykorzystywanego źródła ciepła – powietrza, gruntu  lub wody – pompa ciepła przekazuje za pomocą wymiennika ciepła do systemu grzewczego, np. do instalacji podłogowej. Jako medium grzewcze wykorzystuje się wodę. Dlatego też mówi się o pompach ciepła powietrze/woda, solanka/woda i woda/woda. Każde z tych źródeł ciepła zawiera wystarczająco dużo ciepła, aby obieg środka chłodniczego w pompie ciepła odbywał się bez zakłóceń, a system grzewczy ogrzewał budynek.

Korzyści dzięki pompie ciepła.

Pompy ciepła zaliczają się do najefektywniejszych i ekologicznie najbezpieczniejszych technik w zakresie energii odnawialnych. Są w stanie, w odróżnieniu od bezpośredniego wykorzystania energii słonecznej: wykorzystywać zmagazynowaną energię słoneczną, także nocami, niezależnie od pory roku

Dzięki wykorzystaniu bezpłatnej energii z otoczenia i minimalnych kosztach eksploatacji oszczędność pomp ciepła jest bardzo duża. Ponieważ pompa ciepła charakteryzuje się najmniejszym współczynnikiem emisji CO2 spośród wszystkich źródeł ciepła, jest na pierwszym miejscu wśród urządzeń grzewczych pod względem przyjazności dla środowiska. Komfort i jakość życia są dodatkowymi ważnymi czynnikami, które mogą Państwa przekonać do wyboru pompy ciepła.Jaką pompę kupić? Na co zwracać uwagę przy zakupie pompy ciepła? Odpowiedzi na te pytania oraz cenne porady i wskazówki uzyskasz kontaktując się z nami telefonicznie lub e-mailowo.


 

Aby zapoznać się z pełną ofertą zapraszamy do naszego e-sklepu!!


więcej....

 

 

pompa ciepła więcej...

Pompa Ciepła Buderus

Pompa ciepła Logatherm WPT

 indeks

 

 


 

 

 


Szukaj produktów

Bezpłatna wycena

...

Polecamy

Kontakt

Al.Gen.Andersa 14

43-316 Bielsko-Biała

tel/fax +48 33 816 28 48

tel +48 33 821 02 42

Czynne:

Pn - Pt: 7:00-17:00

Sobota: 7:00-13:00

Biuro

biuro@komarpol.pl

Zapytania ofertowe, cenowe:

jerzy.komar@komarpol.pl

handlowy@komarpol.pl

sprzedaz@komarpol.pl
 

Doradcy techniczni

tel. 602 556 536
tel. 519 178 038

Dział handlowy

tel. 600 021 132

handlowy@komarpol.pl

Opieka klienta, wyceny, Program Ograniczenia Niskiej Emisji

tel. 793 545 000

 

 

raty

Sprzedaż również  na raty!!

Bardzo korzystne warunki!

Credit Agricole

Kredyt 6% w skali roku  na materiały, przyłącza, modernizację instalacji i kotłowni.