Przejdź do treści

Komarpol

Hybrydowa pompa ciepła

HYBRYDOWA POMPA CIEPŁA DAIKIN

W Centrum Technik Grzewczych Komarpol w Bielsku-Białej dostępne są pompy ciepła marki DAIKIN, międzynarodowego producenta urządzeń grzewczych i chłodniczych. Jednym z ciekawych rozwiązań jest hybrydowa pompa ciepła – urządzenie dające wymierne korzyści w połączeniu z gazowym kotłem kondensacyjnym. To możliwość optymalizacji efektywności energetycznej niezależnie od temperatur panujących na zewnątrz.

Idealne rozwiązanie – hybrydowa pompa ciepła Daikin Altherma


Wyjątkowość hybrydowej pompy ciepła to opracowana technologia pozwalająca na połączenie rozwiązań opracowanych w ramach pompy ciepła powietrze-woda i gazowego kotła kondensacyjnego dająca najwyższą efektywność. Inteligentne oprogramowanie sprawia, że to system podejmuje decyzję związane z wykorzystaniem energii pochodzącej z poszczególnych urządzeń, co pozwala oszczędzić nawet do 35% energii! System automatycznie dobiera wykorzystanie energii mając na uwadze ceny energii, temperaturę zewnętrzną i wydajność cieplną jednostki zewnętrznej.

Odnawialna energia, innowacyjna technologia kondensacyjna dla ciepłej wody użytkowej

Hybrydowa pompa ciepła Daikin Altherma zaprojektowana została z unikalnym podwójnym wymiennikiem ciepła, co pozwala uzyskać kolejne efekty względem mniejszego zużycia energii. Wykorzystanie technologii kondensacyjnej do wytwarzania ciepła i ciepłej wody użytkowej jest o 10% do 15% bardziej efektywne, niż w przypadku tradycyjnych, gazowych kotłów kondensacyjnych. Mamy więc dłuższy prysznic lub mniejszy rachunek!

Kompatybilność, łatwość montażu i serwisu hybrydowej pompy ciepła

Istotnym czynnikiem w przypadku renowacji układu grzewczego jest fakt, że montaż pompy ciepła lub innych podzespołów nie wymaga od nas wymiany całego systemu. Projektanci rozwiązania zadbali, by konstrukcja była w pełni kompatybilna z innymi, dotychczasowymi systemami – instalacją rurową czy grzejnikami. Całość systemu składa się więc z zewnętrznej jednostki pompy ciepła, wewnętrznej jednostki pompy ciepła oraz gazowego kotła kondensacyjnego. Co warte podkreślenia, urządzenia mają kompaktowe wymiary, a szczególną uwagę poświęcono możliwości bezproblemowego dostępu do urządzeń w przypadku konserwacji i bieżącego serisowania.

System multi-split w hybrydowej pompie ciepła

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość połączenia hybrydowej pompy ciepła z systemem multi-split, czyli Hybrid Split. To kompleksowe rozwiązanie zapewniające nam połączenie funkcji ciepłej wody i klimatyzacji. W połączeniu z gamą jednostek split, grzejników oraz układów ogrzewania podłogowego zapewniamy sobie inteligentne rozwiązanie ogrzewania, ogrzewania ciepłej wody użytkowej i chłodzenia przez cały rok!

Nasz komentarz – Jerzy Komar, właściciel Technik Grzewczych Komarpol:
– Połączenie pompy ciepła powietrze-woda z kondensacyjnym kotłem gazowym to możliwość dodatkowego zadbania o niższe rachunki,  a równocześnie możliwie wysoką efektywność energetyczną. O jak najlepsze wykorzystanie możliwości całego układu dba za nas automatycznie system, co niewątpliwie jest dużym ułatwieniem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami:
tel.: +48 602-556-536
e-mail: jerzy.komar@komarpol.pl


Call Now Button