Przejdź do treści

Komarpol

Pompy ciepła gruntowe

Gruntowe pompy ciepła pobierają ciepło z gruntu w celu zapewnienia efektywnego ogrzewania, chłodzenia i wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Są to pompy typu glikol-woda. 

odbierają ciepło z gruntu za pośrednictwem  wymiennika mającego postać ułożonych poziomo lub pionowo w gruncie rur, którymi przepływa niezamarzający płyn pośredniczący w wymianie ciepła. Ciepło wygenerowane przez urządzenie jest przekazywane do wody zasilającej instalację grzewczą .

 

                   Bezpośrednie odparowanie/woda                     – gruntowy wymiennik ciepła jest jednocześnie parownikiem. Czynnik roboczy krąży i odparowuje w rurach ułożonych w ziemi. Nie ma czynnika pośredniczącego w wymianie ciepła, dzięki czemu sprawność systemu może być większa. Skraplacz ogrzewa wodę zasilającą instalację grzewczą.

Bezpośrednie odparowanie/bezpośrednie skraplanie – gruntowy wymiennik ciepła jest jednocześnie parownikiem, a instalacja grzewcza – skraplaczem. Nie ma czynnika pośredniczącego w wymianie ciepła, dzięki czemu efektywność systemu jest najwyższa.

Call Now Button