Przejdź do treści

Komarpol

Sprzedaż oraz montaż pomp ciepła

Pompy ciepła to urządzenia idealne dla osób ceniących sobie innowacyjność, komfort oraz najbardziej ekonomiczne rozwiązania. Ze względu na swoje liczne zalety są coraz powszechniej wykorzystywane do centralnego ogrzewania, chłodzenia domów i przygotowywania ciepłej wody. Pompa ciepła oferowana przez firmę Komarpol z Bielska-Białej będzie wspaniałym rozwiązaniem zarówno do budynków nowo wybudowanych, jak i starszych, które poddawane są termomodernizacji. W zależności od warunków doradzimy montaż najbardziej odpowiedniego dla Państwa sprzętu i technologii.

Jak działają pompy ciepła?

Pompy ciepła działają dzięki wytwarzaniu obiegu ciepła pomiędzy obszarami, w których panują różne temperatury. Pobierają one energię cieplną z powietrza lub gruntu i przenoszą je do domowej instalacji grzewczej. Na szczególną uwagę naszych Klientów z Bielska-Białej zasługują pompy typu powietrze-woda. Ten rodzaj urządzeń do ogrzewania wykorzystuje energię skumulowaną w powietrzu, przekształcając ją w ciepło użytkowane we wnętrzach oraz przeznaczone do przygotowywania ciepłej wody użytkowej.
Duże zainteresowanie naszych klientów pompami ciepła wynika nie tylko z chęci obniżenia kosztów ogrzewania budynków (choć oczywiście również ma na to wpływ), ale także możliwości zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego oraz uzyskania dofinansowania przy wymianie konwencyjnego źródła ciepła na pompę, w czym również pomoże nasza firma.

Rodzaje pomp ciepła

Pompa ciepła będzie bardzo opłacalną inwestycją, jeśli wybiorą Państwo źródło energii dostosowane do możliwości działki [gruntów] lub zastosowanych aktualnie instalacji grzewczych.

W ofercie firmy Komarpol w Bielsku-Białej znajdą Państwo pompy ciepła:

 • powietrzne – pobierające energię z powietrza na zewnątrz budynku,
 • gruntowe – pobierające energię cieplną z ziemi,
 • wodne – pobierające energię z wody, dlatego w tym przypadku konieczne jest posiadanie jej źródła: studni, rzeki, jeziora itp.,
 • hybrydowe – umożliwiające zintegrowanie pompy z innym systemem grzewczym, np. kotłem gazowym – kombinacja energii pochodzącej ze źródła tradycyjnego oraz odnawialnego zapewni całoroczną wysoką efektywność energetyczną,
 • woda-powietrze – źródłem ciepła w tym przypadku jest powietrze w temperaturze od +40°C do -25°C, można ją instalować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, bez konieczności wykonywania odwiertów.

Pompa ciepła powietrze woda wybrana w naszej firmie w Bielsku-Białej pozwoli Państwu nie tylko na skuteczne ogrzanie całego domu, ale także na efektywne zastosowanie ogrzanej wody w gospodarstwie domowym i chłodzeniu latem.

Pompa ciepła – rozwiązanie nie tylko dla domu

Coraz większym zainteresowaniem naszych Klientów cieszą się pompy ciepła do basenów. Dostępna w naszej ofercie w Bielsku-Białej pompa ciepła basenowa pobiera ciepło z powietrza atmosferycznego i ogrzewa nim wodę w basenie. Urządzenie to nie czerpie zbyt wiele prądu i jest w pełni automatyczne. Jest to obecnie najlepszy sposób na ogrzewanie wody w basenie.

Decydując się na ogrzewanie pompą ciepła, zyskujemy:

 • ekologiczny sposób ogrzewania domu (brak spalin, dymów z komina),
 • ekologiczny sposób ogrzewania ciepłej wody użytkowej,
 • niskie koszty eksploatacyjne (w porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi),
 • wolną przestrzeń wokół domu (nie trzeba magazynować opału),
 • łatwość obsługi systemu – bezobsługowość,
 • dodatkową możliwość chłodzenia domu w gorące dni,
 • niższe koszty budowy domu (brak komina dymowego, składu opału czy pomieszczenia kotłowni).

Jeżeli myślą Państwo o montażu pompy ciepła w swoim domu, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą, która dokona wstępnej konsultacji i indywidualnej wyceny wraz z doborem technologicznym.

JAKĄ POMPĘ CIEPŁA WYBRAĆ?

Dobór pompy ciepła zależy od rodzaju terenu, na którym położony jest dom.
Aby zastosować pompę ciepła gruntową, konieczne jest posiadanie działki budowlanej, na której można umieścić system rur. Ważna jest również odpowiednia struktura ziemi jako przekaźnika ciepła. Instalacja pompy ciepła do wody wymaga z kolei podłączenia do zewnętrznego jej źródła, np. rzeki studni czy jeziora, co wiąże się często z pewnymi ograniczeniami. Najszersze zastosowania posiadają powietrzne pompy ciepła. Pozostają one cały czas na zewnątrz budynku. Energię pobierają z powietrza i mogą pracować w temperaturze do nawet -25°C. Są one najbardziej niezależnym źródłem energii cieplnej.

Call Now Button