Przejdź do treści

Komarpol

Pompy ciepła typu monoblok i split

Główną różnicą między tymi pompami jest umiejscowienie podzespołów. W pompach typu split elementy układu rozdzielone są w  jednostce zewnętrznej i w pomieszczeniu budynku, a w monobloku wszystkie komponenty znajdują się w jednym module. 

Włącz, zaprogramuj i zapomnij!!!

Koszty ogrzewania pompą ciepła są niskie, inwestycja zwraca się po ok. 5 latach. Właściwie dobrana pompa ciepła powinna bez problemu pokryć całe zapotrzebowanie na ciepło.

SPLIT 

to urządzenie odporne na niskie temperatury. Doprowadzane przez wentylatory jest powietrze z otoczenia do pompy. Część z niego jest przejmowane przez czynnik roboczy, który jest pod niskim ciśnieniem. Czynnik chłodniczy dostaje podgrzewany do temperatury wrzenia. Powstała para trafia do sprężarki, która podnosi jej temperaturę do odpowiedniego poziomu.

MONOBLOK 

to urządzenie które pobiera ciepło z otoczenia i przekształca je w energie cieplną do celów grzewczych, centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i chłodzenia ogrzewaniem podłogowym lub Klima konwektorami.  Dzięki temu procesowi pompa ciepła może efektywnie i ekologicznie ogrzewać nasze domy, mieszkania, lokale, bloki, nie emitując przy tym dwutlenku węgla i redukując rachunki za ogrzewanie, ciepłą wodę użytkową i chłodzenie.

Call Now Button