Przejdź do treści

Komarpol

Pompy ciepła powietrze-woda Buderus

Pompy ciepła Buderus Logatherm WLW196i AR/WLW196i IR


Poznaj nową generację pomp ciepła od marki Buderus, czyli pompy ciepła Logatherm WLW196i AR/WLW196i IR wykorzystujące powietrze do zapewnienia długotrwałego komfortu w zakresie ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Pompa ciepła powietrze-woda dla… każdego domu!


Co ważne, wspomniane pompy ciepła spełniają najwyższe normy efektywności energetycznej, będąc przyjaznymi dla środowiska przy równoczesnej wydajności z perspektywy ogrzewania domów czy ciepłej wody. Wielofunkcyjna pompa ciepła Logatherm WLW196i AR / WLW196i IR nadaje się zarówno dla budynków jednorodzinnych, jak i niewielkich budynków wielorodzinnych czy do budowy nowych lub rozbudowy istniejących już systemów grzewczych. I to niezależnie od faktu, czy zamierzamy modernizować stary dom, budować zupełnie nowy lub po prostu przeprowadzić modernizację tradycyjnej instalacji grzewczej. – Wiele zamontowanych pomp marki Buderus sprawia, że odpowiedni dobór z naszej strony po dokładnej analizie potrzeb następuje szybko – mówi Jerzy Komar, właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol.


Efektywna pompa ciepła powietrze-woda


Dla wielu klientów najważniejszym zakresem jest jej wydajność względem potrzeb. Pompy ciepła Logatherm WLW196i AR / WLW196i IR mają wysoką sprawność cieplną – COP > 4 (czyli z 1 kilowata energii elektrycznej uzyskujemy 4 kilowaty ciepła), przy A2/W35, co sprawia, że jest równocześnie bardzo oszczędna. System sterowania Logamatic EMS Plus i moduł programowania Logamatic HMC300 będące elementami urządzeń sprawiają, że sterowanie, obsługa i monitorowanie pracy pompy ciepła powietrze-woda jest bardzo przejrzyste, a dzięki łączu internetowemu obsługiwać ją możemy przy użyciu smartofna lub tabletu. – To rozwiązanie bardzo pomocne, przydatne np. w momencie różnych godzin powrotu do domu, czy też przeciągających się wyjazdów. Pompa ciepła pracuje dla nas wtedy, kiedy potrzebujemy, co sprawia, że korzystamy z niej w pełni optymalnie i oszczędnie – tłumaczy Jerzy Komar.

Nowoczesna pompa ciepła powietrze-woda od Buderus


Praca inżynierów marki Buderus sprawiła, że wspomniane urządzenia określić można mianem bardzo nowoczesnych – zarówno ze względu na aspekty techniczne, jak również wizualne. Przede wszystkim szeroka dostępność ze względu na różne moce urządzeń sprawia, że wykorzystując dla tych rodzajów pomp jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną możemy tworzyć wiele konfiguracji, co pozwala optymalnie dobrać urządzenie ze względu na potrzeby w danym budynku pod kątem centralnego ogrzewania czy ciepłej wody użytkowej. – Moduły wewnętrzne występują w wersji z wbudowaną grzałką 9kW o trzystopniowej regulacji 3-6-9 kW, co w zależności od zapotrzebowania pozwala efektywnie uzupełnić pracę samej pompy ciepła – mówi właściciel Komarpolu. Unikatowy jest także wygląd jednostek wewnętrznych – bardzo nowoczesny, designerski. Dostępne są eleganckie wersje czarne lub białe.

Niskie temperatury a pompa ciepła powietrze-woda Buderus

Pompy ciepła Logatherm WLW196i AR / WLW196i IR pobierają energię grzewczą z powietrza w ten sposób, że nawet przy temperaturze -20 stopni Celsjusza są w stanie zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło w danym budynku. Ekonomiczna i optymalna praca pompy ciepła powietrze-woda możliwa jest również dzięki inwerterowi opartemu na technologii zmiennej prędkości. Dostosowuje on w sposób ciągły moc pompy ciepła powietrze-woda do zapotrzebowania instalacji grzewczej, zapewniając dzięki temu wygodę jej użytkowania, a przy tym bardzo ekonomiczną pracę. – To inteligentne rozwiązanie, które pozwala na oszczędności. Pompa pracuje wtedy, kiedy realnie jest taka potrzeba, by np. wzrosła temperatura w domu – podkreśla Jerzy Komar.

Jak dobrać pompę ciepła powietrze-woda dla swojego domu?


W jaki sposób wybrać odpowiednią pompę ciepła Logatherm WLW196i AR / WLW196i IR? Jaka powinna być jej moc? Na które rozwiązanie się zdecydować? Na te wszystkie pytania odpowiadamy w Centrum Technik Grzewczych Komarpol w Bielsku-Białej – ul. Generała Andersa 14. – Oczywiście jesteśmy dostępni telefonicznie, mailowo, osobiście w naszym salonie czy w social mediach. Zachęcamy do kontaktu i weryfikacji. Nasze ponad 40 letnie doświadczenie, a co za tym idzie wiele zamontowanych urządzeń sprawia, że wiemy jak dobrać pompę optymalnie – zaznacza Jerzy Komar, właściciel Komarpolu.


Masz pytania? Odezwij się! Centrum Technik Grzewczych Komarpol:

telefon: 602-556-536
e-mail: jerzy.komar@komarpol

Call Now Button