Przejdź do treści

Komarpol

Wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda

WYSOKOTEMPERATUROWA POMPA CIEPŁA DAIKIN

W Centrum Technik Grzewczych Komarpol w Bielsku-Białej dostępne są pompy ciepła marki DAIKIN, międzynarodowego producenta urządzeń grzewczych i chłodniczych. Wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda Daikin Altherma przewidziana została prze projektantów dla domów i mieszkań, w których urządzenie zastąpić ma dotychczasowe źródło ogrzewania, przy równoczesnym pozostawieniu dotychczasowego układu grzewczego.

Wymiana kotła na pompę, grzejniki pozostają

Wysokotemperaturowy system odnosi się do starszych układów grzewczych – rur i grzejników. Montując pompę ciepła powietrze-woda Daikin Altherma zastępujemy więc tylko dotychczasowy kocioł, cały system ogrzewania pozostaje nienaruszony, co pozwala obniżyć koszty inwestycji. Co warte podkreślenia, kompaktowa konstrukcja wymaga minimalnej przestrzeni instalacji.

Energia odnawialna, inwestycja w czyste powietrze

Wykorzystując energię odnawialną z powietrza, wysokotemperaturowa jednostka Daikin Altherma ogrzewa oraz zaopatruje nasz dom w ciepłą wodę, będąc równocześnie w pełni ekologiczną. 65% pozyskiwanej energii pobieranej jest z powietrza, pozostałe 35% to energia elektryczna. Osiąga klasę A+ efektywności energetycznej dla ogrzewania, równocześnie możemy połączyć naszą pompę ciepła z układem wspomagania solarnego, by zwiększyć oszczędności energii na ciepłej wodzie.

Pompa ciepła – komfortowa cisza

Wysokotemperaturowe pompy ciepła powietrze-woda Daikin Altherma dostępne są w dwóch wariantach – Daikin Altherma R HT, Daikin Altherma 3 H HT. Szczególną uwagę przykuwa drugi z modeli, najnowszy projekt dopracowany również ze względu na swoja niebanalne wzornictwo (dwukrotnie nagradzany w prestiżowych konkursach). Równocześnie to urządzenie dopracowane ze względu na emitowanie dźwięków – podczas pracy w trybie dźwięku standardowego, będąc w odległości 3 metrów od jednostki poziom ciśnienia akustycznego wynosi 38dBa. To dźwięk na poziomie pomiędzy ćwierkaniem ptaków a cichą biblioteką.

Nasz komentarz – Jerzy Komar, właściciel Technik Grzewczych Komarpol:
– Nie każdy z nas decyduje się na kompleksowy remont domu czy mieszkania. Grzejniki czy system rur zmodernizowany np. przed kilkoma laty nie potrzebuje kolejnej wymiany. W takim przypadku decydując się na nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie w postaci pompy ciepła powietrze-woda, korzystamy z modelu wysokotemperaturowego, który bezproblemowo połączymy z dotychczasowym układem ogrzewania, zachowując przy tym oczekiwany efekt inwestycji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami:
tel.: +48 602-556-536
e-mail: jerzy.komar@komarpol.pl


Call Now Button