Przejdź do treści

Komarpol

4 powody „ZA” – dlaczego warto zamontować pompę ciepła?

4 powody „ZA” – dlaczego warto zamontować pompę ciepła? Pompa ciepła to jedno z najpopularniejszych aktualnie urządzeń grzewczych – zarówno w perspektywie ogrzewanie CO oraz CWU. Zawsze jednak pojawiają się pytania: czy warto? Zobacz nasz najnowszy artykuł i poznaj 4 powody, które przekonają Cię, że montaż pompy ciepła to dobry pomysł!

W tym artykule dowiesz się jak długa jest żywotność nowoczesnej pompy ciepła, co ma wpływ na istotne oszczędności z perspektywy czasu, co sprawia, że montaż pompy ciepła powoduje spore oszczędności na rachunkach i pozostawia większą ilość gotówki w Twoim portfelu, przekonasz się, że pompa ciepła może zastąpić wszystkie urządzenia grzewcze lub klimatyzator, wreszcie pomyślisz o swojej… wygodzie!

1. Długa żywotność urządzenia – pompa ciepła „na lata”

Obecne urządzenia dopracowane zostały niemalże do perfekcji. To sprawia, że zamontowane dzisiaj urządzenie spełniać będzie swoją rolę przez najbliższe 25 do 30 lat! Wyobraź sobie, że jest rok… 2053 i zastanawiasz się nad nowym urządzeniem. To zdecydowanie dobra inwestycja z tej perspektywy, co sprawia, że jest bardzo opłacalna. – Renomowani producenci pomp ciepła, jak Buderus, Hewalex, Daikin czy Defro zapewniają nam obecnie bardzo dobre urządzenia. Pompa ciepła jest więc na lata – zaznacza Jerzy Komar, szef  firmy Komarpol z Bielska-Białej.

2. Wysoka sprawność – tania energia dzięki pompie ciepła

Pompa ciepła dla Twojego domu lub mieszkania to równocześnie tania energia cieplna i niskie rachunki. Dzieje się tak dlatego, że pompy ciepła mają bardzo wysoką sprawność.  Z 1 kilowata energii elektrycznej pobranej przez urządzenie powstaje od 4 do nawet 5 kilowatów energii cieplnej. – Żadne inne urządzenie nie ma tak wysokiej sprawności. Ogrzewanie za pomocą pompy ciepła jest więc obecnie najtańszym rozwiązaniem. I nawet w okresie, gdyby 100% wzrosła cena energii elektrycznej dostarczanej z sieci i klient nie posiadał własnej fotowoltaiki, w dalszym ciągu pompa ciepła jest najbardziej opłacalnym źródłem ciepła  – komentuje właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol.

3. Kompleksowość – ogrzewanie CO, CWU oraz chłodzenie!

Trzecim powodem, dla którego powinieneś zdecydować się na pompę ciepła jest kompleksowość tego urządzenia. Dobierając odpowiednią jednostkę dla Twojego domu lub mieszkania będziesz cieszył się ogrzewaniem pomieszczeń, ciepłej wody użytkowej, skorzystasz równocześnie z chłodzenia latem! O tym, jak bardzo opłacalne jest ogrzewanie wody w domu za pomocą pompy ciepła pisaliśmy w jednym z naszych artykułów -> www.komarpol.pl/2022/07/05/pompa_ciepla_cwu_tanie_ogrzewanie/

4. Bezobsługowe urządzenie – włączasz pompę ciepła i… działa

Wspomniana kompleksowość sprawia, że jedno urządzenie zaspokaja wszystkie potrzeby związane z ogrzewaniem domu i wody oraz chłodzenia, ale równocześnie jest bezproblemowe w użytkowaniu! – Zabrzmi to to zabawnie, ale… nie musimy robić nic! Raz włączony przycisk i gotowe – uśmiecha się Jerzy Komar. Pompa ciepła działa więc sama. Wizyty w kotłowni nie są potrzebne, przygotowanie drewna, węgla, opału pelletowego. Można porównać do kotłów gazowych, choć i tutaj pompa ciepła – np. marki Hewalex, ma bardzo dużą przewagę. To stały monitoring pracy 24 godziny na dobę przez 5 lat nieodpłatnie, podtrzymanie zasilania przez własny UPS, brak potrzeby przeglądów serwisowych przez 5 lat , komunikacja z WiFi, układ ochrony przed zamarzaniem przy -25 stopniach nawet przez 48 godzin, współpraca z dodatkowym źródłem ciepła. Śpimy więc spokojnie przez cały czas. Wygoda i komfort – taka jest więc pompa ciepła!

Centrum Technik Grzewczych Komarpol w Bielsku-Białej

tel.: 602-556-536
email: jerzy.komar@komarpol.pl

1 komentarz do “4 powody „ZA” – dlaczego warto zamontować pompę ciepła?”

  1. Artykuł jest niczym ekskluzywna uczta intelektualna, serwowana z pełną precyzją i starannością, co sprawia, że czytelnik delektuje się nie tylko treścią, ale i samym procesem czytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button