Przejdź do treści

Komarpol

Dofinansowanie? Wiemy, jak!

  • przez

Jak zająć się wymianą kotła, by nie stracić dofinansowania, jak rozliczyć wniosek, czy jaki nowy kocioł wybrać? M.in. na te najczęściej pojawiające się pytania odpowiadają nasi specjaliści.

Otrzymanie dofinansowania czy zgłoszenie się do samego programu to oczywiście ważny, pierwszy krok. Ale później trzeba cały proces odpowiednio – mówiąc kolokwialnie – „poprowadzić”, by modernizacja kotłowni przebiegła sprawnie, zgodnie z przepisami i nade wszystko oczekiwaniami osób, które zdecydowały się wymienić źródło ogrzewania – tłumaczy Jerzy Komar, właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol.

Jaki kocioł mogę wybrać w ramach dotacji?

Jeśli zamieszkujesz więc południową część województwa śląskiego czy powiat oświęcimski, możemy pomóc w całym procesie modernizacji kotłowni. Kotły, które możemy dobrać w ramach programów dotacyjnych to:
– kotły na ekogroszek 5 klasy z ecodesignem
– kotły pelletowe
– pompy ciepła
– kotły gazowe
– kotły elektryczne

Weryfikacja kotłowni i instalacji grzewczej

Możliwości jest więc sporo, ale by odpowiednio wybrać, konieczna jest ocena specjalisty w domu lub mieszkaniu, w którym przeprowadzana będzie modernizacja. – To absolutnie kluczowy element. Jeśli nie ocenimy na miejscu kilku najważniejszych czynników trudno dobrać odpowiednio kocioł. Wycena przez internet w tym przypadku nie jest możliwa. To tak, jakby lekarz nie znając wszystkich objawów i nie widząc pacjenta, podejmowałby się leczenia – tłumaczy Jerzy Komar.

Panele fotowoltaiczne – skorzystaj dodatkowo!

Ciekawym rozwiązaniem są równocześnie kolejne inwestycje związane z ekologicznymi rozwiązaniami. Jeśli posiadamy np. panele fotowoltaiczne i wytwarzamy prąd, możemy dodatkowo skorzystać. W tym przypadku wykorzystywany jest kocioł elektromagnetyczny – jego cena początkowa jest wyższa w stosunku do innych rozwiązań, ale dalsze użytkowanie bardziej ekonomiczne, czyli po prostu – tańsze. Tutaj także możemy skorzystać z dotacji. Obecnie w Polsce mamy takie przepisy, że wytwarzany w nadmiarze prąd niemalże „oddajemy”. Tymczasem możemy spożytkować go przy wykorzystaniu kotła elektromagnetycznego np. do ogrzewania latem ciepłej wody.

Sprawdzimy Twoją kotłownię

Jeśli jesteście więc na etapie, w którym rozważacie wymianę kotła na nowy, zachęcamy do kontaktu z nami. Wystarczy jeden telefon! Przyjeżdżamy, weryfikujemy stan budynku, ocieplenia czy instalacji, doradzamy i podpowiadamy, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze. Warto również zwrócić uwagę na często pomijany aspekt modernizacji – zdarza się bowiem, że możemy uzyskać dodatkowe środki np. na wymianę grzejników, renowację instalacji grzewczej, co pozwoli nam kompleksowo przeprowadzić modernizację i uzyskać możliwe oszczędności w szerszym zakresie.

Nawet, jeśli planowałeś wymianę kotła bez wsparcia z dostępnych programów, warto ten fakt rozważyć. Skorzystać można z kilku dostępnych rozwiązań – nie musisz jednak ich wyszukiwać. Kontaktując się z nami podpowiemy, z jakiego programu możesz skorzystać!

Jeśli masz pytania, wątpliwości, jesteśmy do Twojej dyspozycji:
jerzy.komar@komarpol.pl
602-556-536

sprzedaz@komarpol.pl
519-178-038

Równocześnie możesz odwiedzić nas w siedzibie Centrum Technik Grzewczych Komarpol w Bielsku-Białej (ul. Aleja Generała Władysława Andersa 14).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button