Przejdź do treści

Komarpol

Godzina dla środowiska i portfela

  • przez

Dni  robią się wyraźnie krótsze, temperatura spada, a powietrze staje się coraz zimniejsze. To jasny sygnał, że… sezon grzewczy już za pasem. Nie jest jednocześnie zbyt późno, aby sięgnąć po niezbędną wiedzę w temacie ogrzewania. Jak więc należy się przygotować na nadchodzący zimowy czas?

Absolutną podstawą, i o tym pamiętać powinien każdy użytkownik, jest:

  • SPRAWDZENIE POSIADANEGO UKŁADU GRZEWCZEGO BEZ WZGLĘDU NA RODZAJ WYKORZYSTYWANEGO OPAŁU

To bardzo ważne, aby do ogrzewania na „maksa” przystąpić mając całkowitą pewność sprawności posiadanych instalacji. Warto więc sprawdzić chociażby, czy w bieżącym roku wykonany został przegląd techniczny systemu ogrzewania. To czynność OBOWIĄZKOWA, choć niestety często pomijana.

Okres, gdy do pełni zimy jeszcze trochę czasu pozostało, ale świadomość konieczności ogrzewania z większym natężeniem daje jednak się we znaki, sprzyja podejmowaniu decyzji odnośnie sposobu ogrzewania. Gdy tylko w głowie „zaświta” pytanie: „CZYM OGRZEWAĆ DOM?” najlepiej zasięgnąć fachowych porad.

Ewentualną wymianę systemu ogrzewania w przypadku zgłoszenia się do bielskiego Centrum Technik Grzewczych Komarpol zawsze poprzedza wizyta u potencjalnego klienta. Ogrzewanie jest bowiem kwestią indywidualną. Zależy od wielu czynników, jak np. wielkość budynku, stopień jego ocieplenia, czy stan techniczny drzwi i okien. Ile czasu potrzeba na wykonanie tej kompleksowej weryfikacji? Z dotychczasowych wieloletnich doświadczeń firmy wynika, że 1 GODZINA na to w zupełności wystarcza. To niewiele, zważywszy, że sprawdzana jest wnikliwie celowość i funkcjonalność obecnego systemu ogrzewania, również w oparciu o rachunki za media, następnie zaś proponowane jest najrozsądniejsze rozwiązanie na przyszłość.

Co może być zaskakujące, w toku weryfikacji okazuje się, że NIE ZAWSZE WYMIANA ŹRÓDŁA OGRZEWANIA MA SENS. Uzasadnieniem dla inwestycji są natomiast dwa aspekty najważniejsze – EKONOMIA i EKOLOGIA. Posiadający wszelkie nowoczesne parametry system grzewczy to często spore oszczędności i – kolokwialnie rzecz ujmując – złotówki w portfelu użytkownika. Zwłaszcza obecnie, przy istniejących możliwościach pozyskania dotacji na wymianę kotła (więcej – www.bit.ly/Komarpol_PieniadzeNaKociol).

A jako, że świadomość ekologiczna jest dziś tak istotna, to przyczynianie się do troski o otaczające nas środowisko także powinniśmy mieć na uwadze.

Tematu to w całości nie zamyka. Używając do ogrzewania paliw stałych, a więc np. węgla czy miału, warto zapoznać się z właściwym sposobem ich spalania. Tzw. palenie od góry to m.in. mniejsza emisja szkodliwych substancji do atmosfery, większa wydajność grzewcza, oszczędność czasu… Ale o tym szczegółowo niebawem.

PS. Potrzebujesz więcej informacji? Podoba Ci się właśnie taka forma porad? Jeśli tak – polub nas na Facebooku i… bądź na bieżąco!

PS. 2 Jeśli chcesz sprawdzić swoją kotłownię, a nie wiesz od czego zacząć, odezwij się do nas:
e -mail: jerzy.komar@komarpol.pl
tel: 602-55-65-36

– – – – –

Centrum Technik Grzewczych Komarpol (Al. Gen. Andersa 14 w Bielsku-Białej) zajmuje się realizacją inwestycji proekologicznych i efektywnościowych, zapewniających zwiększenie sprawności wytwarzania ciepła, zmniejszenie strat przesyłania ciepła oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery poniżej dopuszczalnych norm. Pomaga w pozyskaniu dotacji lub niskoprocentowego kredytu na wymianę kotła. Firma z niemal 40-letnim doświadczeniem na rynku może poszczycić się już blisko 30 tys. przeprowadzonych wdrożeń grzewczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button