Przejdź do treści

Komarpol

Kiedy wybrać kocioł elektryczny?

  • przez

Ogrzewanie pomieszczeń i wody użytkowej za pomocą kotła w pełni bezobsługowego, będącego w pełni przyjaznym środowisku i równocześnie łatwym w obsłudze? Z pomocą przychodzą elektryczne kotły elektromagnetyczne marki Aberon. Kiedy zdecydować się na takie urządzenie?

Kocioł elektromagnetyczny w połączeniu z fotowoltaiką – nowe domy lub mieszkania

Patrząc na obecny rozwój związany z wykorzystaniem rozwiązania paneli fotowoltaicznych, pierwszym argumentem przemawiającym za inwestycją w kocioł elektryczny jest posiadanie, bądź planowana inwestycja w panele fotowoltaiczne. – Podobnie, jak w przypadku pompy ciepła to świetne połączenie. Kocioł w pełni zużywać może produkowaną energię, a dobrze dobrane parametry i przygotowane ustawienia sprawią, że ogrzewać będziemy zarówno pomieszczenia, jak i ciepłą wodę użytkową – tłumaczy Jerzy Komar, właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol. To rzecz jasna jednak nie jedyny argument przemawiający za inwestycją w kocioł elektromagnetyczny. W dalszej części tekstu odnosimy się m.in. do „podłogówki”, wpływie kotła elektrycznego na środowisko, prostoty w jego obsłudze i równocześnie wynikającego z tego komfortu oraz bezpieczeństwa, jakie niesie za sobą posiadanie w swoim mieszkaniu lub domu kotła elektrycznego.

Brak komina, ogrzewanie podłogowe z kotłem elektrycznym

Co warte podkreślenia, kocioł elektromagnetyczny nie potrzebuje przewodu kominowego. Zarówno w mieszkaniach, jak i domach możemy więc zamontować urządzenie w dowolnym miejscu. – A obecnie są one tak dopracowane, że ich pracy nie słychać w ogóle. Nie pojawiają się żadne wibracje, ani rezonans, można więc powiedzieć, że są niezauważalne. Gdy dodamy do tego ciekawe możliwości ze względu na ich finalny wygląd, pojawienie się kotła nawet w eksponowanym miejscu może być rozwiązaniem ciekawym – mówi nasz szef. Kotły te dobrze sprawdzają się w połączeniu z systemem ogrzewania podłogowego. Rozwiązanie niskotemperaturowego ogrzewania w przypadku „podłogówki” sprawia, że wspierane energią z kotła elektromagnetycznego generuje niewielkie rachunki. – Płaszczyznowe ogrzewanie ma to do siebie, że kocioł w zasadzie utrzymuje temperaturę w naszym  mieszkaniu, a ciepło emitowane jest na całej powierzchni. Kocioł elektryczny w tym wypadku sprawdza się bardzo dobrze – podkreśla Jerzy Komar.

Bezobsługowe ogrzewanie, wygoda dla każdego użytkownika pieca i… bezpieczeństwo!

W stosunku do innych rozwiązań, zastosowanie kotła elektromagnetycznego ma swoje niewątpliwe plusy w zakresie jego eksploatacji. W odróżnieniu od innych urządzeń nie wymaga żadnej ingerencji z naszej strony, ewentualne awarie, bądź potrzebę weryfikacji układu urządzenie sygnalizuje nam samo! Nie ma więc mowy o wymianie płynów czy elementów grzewczych. To szczególnie istotne dla osób mających ograniczony czas lub ceniących sobie spokój i bezpieczeństwo. Świetnie sprawdza w przypadku osób starszych. – Nie mamy konieczności żadnej ingerencji z naszej strony. Co ważne, nie ma również możliwość, by coś w działaniu kotła zmienić. To wygoda, ale i bezpieczeństwo równocześnie. W przypadku tradycyjnych kotłów – np. pelletowych czy gazowych, ewentualne zmiany przez nas wprowadzone mogą doprowadzić do unieruchomienia kotła. W tym wypadku, system pracuje bez naszego wpływu, kocioł jest całkowicie autonomiczny, dobiera moc grzania według specjalnych, wbudowanych algorytmów – tłumaczy szef Komarpolu.

Ekologia? Kocioł elektromagnetyczny przyjazny środowisku!

Gdyby ktoś zapytał, dlaczego warto wybrać kocioł elektryczny warto wspomnieć o aspekcie ekologicznym, poruszanym obecnie niemalże na przysłowiowym każdym kroku, mającym dla wielu z nas istotnie, co raz większe znaczenie. Kotły elektromagnetyczne są w pełni przyjazne środowisku! Nie emitują dwutlenku węgla w ogóle! – Każde inne rozwiązanie, nawet pompa ciepła w minimalnym stopniu, ale jednak, generuje drobne zanieczyszczenie. Kocioł elektryczny jest w tym wypadku urządzeniem nastawionym na ekologię. Możemy mieć poczucie, że nasz wpływ na środowisko jest więc spory. W trakcie całego roku, a przede wszystkim sezonu grzewczego, nasze urządzenie nie emituje zanieczyszczeń – uśmiecha się Jerzy Komar. Warto również podkreślić w tym miejscu pracę inżynierów. Dobrali komponenty i składowe pieców elektrycznych w taki sposób, by również można było je nazywać w pełni przyjaznymi środowisku. Materiały, z których wykonano kotły elektromagnetyczne poddać można w przyszłości recyklingowi.

Sprawdź dostępne rozwiązania kotłów elektrycznych w Bielsku-Białej

Elektromagnetyczne kotły marki Aberon dostępne są w naszym Centrum Technik Grzewczych w Bielsku-Białej. – W naszym regionie dostarczamy dla klientów sprawdzone kotły elektryczne mogące pracować zarówno w mieszkaniach, jak i domach. Jesteśmy w Bielsku-Białej, ale pracujemy na terenie całego Podbeskidzia. Dojeżdżamy do klientów w powiatach bielskim, cieszyńskim, oświęcimskim, pszczyńskim czy żywieckim – podkreśla Jerzy Komar, szef Komarpolu.

Jeśli chcesz więc zweryfikować dostępne rozwiązania względem swojego mieszkania lub domu, odezwij się do nas!

Kontakt:
tel.: 602-556-536
e-mail: jerzy.komar@komarpol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button