Przejdź do treści

Komarpol

Na czyste powietrza jest moda i… kasa

  • przez

O dążeniach do ograniczania emisji szkodliwych substancji do atmosfery słyszał już chyba każdy, bo temat to jak najbardziej „na czasie”. A co rzeczywiście z tego „modnego” zagadnienia nie powinno umknąć naszej uwadze?

Kwestią absolutnie priorytetową jest fakt, że wątek czystego powietrza DOTYCZY NAS WSZYSTKICH. BEZ WYJĄTKU. Można co jasne przyjąć strategię obojętności, braku zainteresowania, a i nawet niechęci wobec tego, o czym tak często dziś się trąbi. Ale zaprzeczyć temu, że każdy z nas mniej lub bardziej wpływa na środowisko, w którym żyjemy zwyczajnie się nie da.

Moda na czyste powietrze jest dziś łatwo dostrzegalna. Wiele osób już wie, że w ślad za tym proekologicznym trendem idą także odpowiednie pieniądze. Samorządy gmin i miast od lat konsekwentnie wdrażają rozmaite działania z ekologią ściśle powiązane, jak m.in. wymiany źródeł ciepła, termomodernizacje budynków, czy utylizacje azbestu. I nie szczędzą na nie środków finansowych. Z kolei we wrześniu 2018 roku wystartował rządowy program o nazwie „CZYSTE POWIETRZE”, w którego realizację na przestrzeni kilkunastu najbliższych lat przeznaczone zostaną miliardy złotych.

GŁÓWNE ZAŁOŻENIE PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”:
– wymiana starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, a więc tzw. kopciuchów, na źródła nowoczesne i spełniające najwyższe normy, np. pompy ciepła, kotły gazowe, kotły olejowe, ogrzewanie elektryczne

ODBIORCY PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”:
właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnego budynku mieszkalnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą oraz osoby, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego i budynek nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania

PIENIĄDZE NA REALIZACJĘ PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”:
– dotacje – nawet do 90 procent (!) kosztów inwestycji
– pożyczki – oprocentowane na poziomie poniżej 3 procent

I tu dochodzimy do kluczowej kwestii, a mianowicie – Jak stać się beneficjentem programu „CZYSTE POWIETRZE”?Podstawąjest złożenie stosownej dokumentacji, której wypełnienie dla niektórych nie będzie stanowić problemu, dla innych… wręcz przeciwnie. Ale martwić się na zapas nie ma co.

Wszelaką pomoc techniczną oraz doradczą można uzyskać w Centrum Technik Grzewczych Komarpol w Bielsku-Białej. To ważne o tyle, że nawiązanie takiego kontaktu jest GWARANCJĄ sporządzenia kompletnego wniosku rzetelnie i z uwzględnieniem rzeczywistych potrzeb oraz możliwości klienta. W oczywisty sposób zwiększa to też szanse na uzyskanie dotacji. Idąc dalej, przekłada się to na naszą kieszeń przy mniejszym wkładzie własnym środków na inwestycję.

A że współpraca na linii KOMARPOL-KLIENT ma charakter kompleksowy, to cały późniejszy proces wymiany źródła ciepła – już po zdobyciu dofinansowania – odbywa się sprawnie. Co równie ważne, klientowi zapewniony jest pełen komfort i wygoda, otrzymuje on również wszystko co niezbędne, by dotację rozliczyć. A później pozostaje tylko cieszyć się z ogrzewania w sposób oszczędny i… z oddychania CZYSTYM POWIETRZEM.

PS. Potrzebujesz więcej informacji? Podoba Ci się właśnie taka forma porad? Jeśli tak – polub nas na Facebooku i… bądź na bieżąco!

– – – – –
Centrum Technik Grzewczych Komarpol (Al. Gen. Andersa 14 w Bielsku-Białej) zajmuje się realizacją inwestycji proekologicznych i efektywnościowych, zapewniających zwiększenie sprawności wytwarzania ciepła, zmniejszenie strat przesyłania ciepła oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery poniżej dopuszczalnych norm. Firma z niemal 40-letnim doświadczeniem na rynku może poszczycić się już blisko 30 tys. przeprowadzonych wdrożeń grzewczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button