Przejdź do treści

Komarpol

Nabór pompy ciepła Bielsko-Biała 2024

  • przez

Od 1 lipca 2024 roku startuje w Bielsku-Białej program Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Bielska-Białej. To okazja do pozyskania dofinansowania pompę ciepła, kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczną, magazyn energii elektrycznej lub magazyn energii cieplnej. Kto objęty może zostać dofinansowaniem? Jakie są najważniejsze zasady naboru? Gdzie powinniśmy się zgłosić i co sprawdzić? Na najważniejsze pytania tradycyjnie odpowiadamy w naszym blogowym artykule.

Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Bielska-Białej

Nowy program przeznaczony dla mieszkańców Bielska-Białej to ponad 42 miliony złotych! Za jego pomocą zrealizować można następujące inwestycje:

– magazyn energii elektrycznej – 60 szt.
– magazyn energii cieplnej – 30 szt.
– pompa ciepła – 15 szt.
– kolektory słoneczne + pompa ciepła – 30 szt.
– pompa ciepła + magazyn energii cieplnej – 105 szt.
– zestaw: kolektory słoneczne + pompa ciepła + magazyn energii cieplnej – 15 szt.
– zestaw: instalacja fotowoltaiczna + pompa ciepła + magazyn energii elektrycznej – 180 szt.
– instalacja fotowoltaiczna + magazyn energii elektrycznej – 60 szt.

– To znakomita okazja, by w ramach nowego programu, otrzymać dofinansowanie na pompę ciepła w Bielsku-Białej, ale też w ramach innych dostępnych rozwiązań. Coraz większą popularnością, ale też co najważniejsze skutecznością cieszą się magazyny energii. W programie Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Bielska-Białej możemy uzyskać dofinansowanie na magazyn energii elektrycznej lub magazyn energii cieplnej. A to oczywiście nie wszystko – mówi Jerzy Komar, właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol.

Dofinansowanie do pompy ciepła Bielsko-Biała

W jakiej wysokości wsparcie uzyskać można decydując się na skorzystanie z programu program Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Bielska-Białej? To wynieść może w zależności od wybranego urządzenia od 5100 zł do nawet 25 500 zł! Poniżej prezentujemy dokładne zestawienie i limity kwotowe:
– pompa ciepła na potrzeby ogrzewania i ciepłej wody, bądź tylko ogrzewania – do 25 500 zł
– magazyn energii cieplnej – do 5 100 zł
– magazyn energii elektrycznej – do 20 400 zł
– instalacja kolektorów słonecznych – do 8 500 zł
– instalacja fotowoltaiczna – do 11 900 zł

Uzyskać można więc nawet do 85% zwrotów kosztów kwalifikowanych w ramach programu, co czyni go z perspektywy odbiorców bardzo opłacalnym. – Warto rozważyć możliwość instalacji nowego urządzenia lub stworzenia dodatkowej instalacji. W ramach dofinansowania możemy otrzymać przecież otrzymać dofinansowanie na fotowolitaikę Bielsko-Biała – podkreśla właściciel Komarpolu.

Kto i jak może uzyskać dofinansowanie na odnawialne źródła energii w Bielsku-Białej?

Zgodnie z regulaminem programu Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Bielska-Białej o wsparcie ubiegać może się każda osoba fizyczna będąca właścicielem, współwłaścicielem lub osobą posiadającą tytuł prawny do nieruchomości w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. – Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości i zadaje sobie pytanie: czy mogę otrzymać dotację na pompę ciepła?, może zgłosić się do nas. Pomożemy w weryfikacji, podpowiemy też, jakie urządzenie warto rozważyć do swojego budynku – podkreśla Jerzy Komar.

Czas na złożenie wniosku to termin 1 lipca 2024 (g. 8.00) – 2 sierpnia 2024 (g.12.00). Deklaracje do projektu złożyć można w budynku Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej w Bielsku-Białej, ul. Juliusza Słowackiego 27 – wejście od strony sali koncertowej w parku w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach 8.00-15.00, czwartki w godzinach 8.00-17.00, piątki w godzinach 8.00-12.00

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skorzystaj ze wsparcia specjalistów Komarpolu.

Skontaktuj się z nami TERAZ:
e-mail: dotacje@komarpol.pl
telefon: 602-556-536

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button