Przejdź do treści

Komarpol

Nowocześnie i tanio – dlaczego warto zdecydować się na zbiornik z gazem płynnym?

  • przez

Bezproblemowe ogrzewanie domu bez oglądania się na podwyżki cen? To możliwe. I wcale nie jest to mrzonka czy marketingowy chwyt. To po prostu ogrzewanie domu przy wykorzystaniu zbiornika z gazem płynnym. Sprawdź z nami, dlaczego to rozwiązanie warte uwagi!

Nowoczesne źródło ogrzewania – zbiornik LPG

Zbiornik z płynnym gazem to jedno z nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań. – To podobnie, jak w przypadku gazu sieciowego czyste spalanie, w którym nie przyczyniamy się do powstawania smogu, nie powstają żadne odpady, proces spalania jest bezobsługowy – tłumaczy Jerzy Komar, właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol. By w pełni wykorzystać możliwości tego rozwiązania, warto stosować jako paliwo czysty propan. – Na rynku dostępne są jeszcze mieszanki, ale żeby opłacało się z nich skorzystać potrzebna jest dokładna analiza. Dla domów jednorodzinnych przeważnie jednak polecamy propan, m.in. dlatego, że odparowuje do -40 stopni Celsjusza – obrazuje nasz szef. Jego wysoka kaloryczność  (co bardzo ważne, wyższa niż w przypadku gazu sieciowego) sprawia, że zużycie paliwa jest mniejsze, co dodatkowo przyczynia się do oszczędności.

Stała i niska cena? To możliwe

Możliwości względem oszczędności są równocześnie większe. Wszystko zależy od faktu, czy zbiornik został przez nas zakupiony, czy jest dzierżawiony. – Jeśli mamy własny zbiornik, wówczas możemy samemu wybierać dostawcę paliwa, w danym momencie oferującego najlepszą cenę – tłumaczy Jerzy Komar. Korzystamy więc z konkurencyjności na rynku, nie będąc uzależnionym od jednego dostawcy, który może podnieść ceny. A jeśli dodamy do tego odpowiednio zaplanowane uzupełnianie zbiornika, może okazać się, że koszty ogrzewania za cały sezon będą kilka tysięcy niższe! – Mając wszystko dobrze obliczone wiemy, ile paliwa zużywamy dla danego domu. Gaz uzupełniamy więc w lecie, kiedy skorzystać możemy z dodatkowych promocji i ceny zawsze są niższe, niż w okresie jesienno-zimowym – dodaje nasz szef.

Jakie zalety ma zbiornik z gazem LPG?

Decydując się na montaż zbiornika z gazem płynnym możemy więc przede wszystkim wpłynąć na stabilność swoich rachunków, wszak tym jednym będzie dla nas zakup gazu – np. we wskazywanym okresie letnim. Jakie jeszcze zalety przynosi nam inwestycja w zbiornik z gazem ciekłym?
To przede wszystkim:
– niezależność (względem dostaw sieciowych)
– stabilizacja ceny
– niskie koszty inwestycyjne (zakup zbiornika lub dzierżawa zbiornika)
– komfort użytkowania (bezobsługowość)
– niższe koszty eksploatacyjne (w stosunku do tradycyjnych rozwiązań)
– bezpieczeństwo energetyczne

Możliwości montażowe dla zbiornika z gazem płynnym

Zbiornik z gazem płynnym musi być umiejscowiony w bezpiecznym miejscu i w odpowiedniej odległości od infrastruktury budowalnej. – Wizytując na budowie jesteśmy w stanie dokładnie określić miejsce, gdzie zbiornik powinien się znaleźć, równocześnie obliczając wartość inwestycyjną całej sieci. Zajmujemy się tym kompleksowo – tłumaczy Jerzy Komar, właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol. Od ustaleń projektowych, poprzez realizację całej instalacji wraz ze zbiornikiem, aż do opracowania dokumentacji i jej zatwierdzenia we właściwym urzędzie. – Klient na żadnym etapie inwestycji nie musi się dodatkowo angażować, oszczędzając czas dla siebie. Gwarantujemy pełną kompleksowość przy realizacji – podkreśla szef Komarpolu. W zależności od kwestii estetycznych, ale też technicznych, zbiornik może być naziemny lub podziemny.

Nowy dom – rozważ zbiornik z gazem!

Zbiornik z gazem LPG może być rozwiązaniem zastępczym dla kotłów węglowych czy pelletowych, ale też alternatywą dla gazu sieciowego. – Jego niższa cena jest w tym wypadku czynnikiem wartym rozwagi – uśmiecha się Jerzy Komar. Szczególnie warto jednak rozważyć tę możliwość, gdy planujemy wybudować nowy dom w okolicy, gdzie sieć gazowa nie jest rozbudowana, a samo przygotowanie przyłącza wiązać może się z bardzo dużymi kosztami. To także ciekawa opcja dla zespołu domów, wszak jeden zbiornik może zasilać nawet kilka domów równocześnie. – W przypadku wspólnego zbiornika to również bardzo korzystne. Płacimy tylko za zużyty gaz wedle gazomierza – dodaje nasz szef.

Zapytaj, sprawdź – zweryfikuj ogrzewanie z Komarpolem

Zainteresował Cię ten temat? Chciałbyś dowiedzieć się więcej lub zweryfikować swoją dotychczasową wiedzę w tym zakresie? Odezwij się do nas i sprawdź, jakie możliwości niesie ze sobą inwestycja związana ze zbiornikami z gazem LPG.

Odezwij się do nas:
– telefonicznie: 602-556-536
– mailowo: jerzy.komar@komarpol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button