Przejdź do treści

Komarpol

Oszczędne ogrzewanie? To możliwe!

  • przez

Właściwie dobrane źródło ciepła to absolutna podstawa do tego, aby osiągnąć efekt grzewczy, a przy tym nie nadwyrężać nadmiernie własnego portfela. Takie przysłowiowe skrojenie na miarę nie jest wcale jednak takie proste. Chyba, że…

Wątek OSZCZĘDNEGO OGRZEWANIA powraca za każdym razem ze zwiększonym natężeniem, gdy zbliża się sezon jesienno-zimowy. I nie tylko przeciętny „zjadacz chleba” zachodzi w głowę, czy faktycznie można połączyć sukces ekonomiczny z oczekiwanym poziomem ciepła w swoim domu. Nie brakuje też głosów i porad eksperckich, niekiedy idą one w zgodzie z racjonalnym podejściem do tematu.

Z DOBOREM KOTŁOWNI JEST DOKŁADNIE TAK, JAK Z BUTAMI DLA WYCZYNOWEGO BIEGACZA.

Centrum Technik Grzewczych Komarpol w Bielsku-Białej nie proponuje wcale w owym zakresie żadnego rewolucyjnego rozwiązania. Kluczowa jest w pierwszej kolejności weryfikacja posiadanego źródła ciepła, a to rzetelnie nastąpić może wyłącznie podczas wizytacji danego miejsca (także w przypadku ubiegania się o dotacje zewnętrzne). W trakcie takich oględzin i pomiarów oceniany jest stan budynku wraz z jego ociepleniem, używane w danym czasie paliwo do ogrzewania, ale również historia ogrzewania. Nie jest to oczywiście żaden audyt energetyczny, ale czynność wykonywana na tyle precyzyjnie, aby zaproponować klientowi jak najlepsze rozwiązania. Określenie „doradztwo” jest tu jak najbardziej zasadne, bo w ślad za konkretnym rozwiązaniem dla OSZCZĘDNEGO OGRZEWANIA pojawiają się także możliwości sfinansowania planowanej modernizacji, rzecz jasna dopasowane do kieszeni.

Faktem jest, że ludzie niekoniecznie chcą inwestować. Nawet mając fundusze, aby zmodernizować swoją kotłownię, nie traktują tego jako pilnej, czy też ważnej potrzeby. Dziś jednak trudno podważać szkodliwość używania tzw. śmieciuchów. Tlenek węgla jest substancją bezwzględnie szkodliwą. Z ekologicznego punktu widzenia stosowanie węgla czy miału nie jest więc dobre.

A jak do tego mają się finanse? 1 tona węgla to koszt rzędu ok. 800 zł, za miał węglowy zapłacimy tylko nieznacznie mniej, zaś ekogroszek to już wydatek przekraczający 1000 zł. Zakładając konieczność zakupu kilku ton opału w różnej postaci, niejednokrotnie uzupełnienia go drewnem, dochodzimy do kosztów bardzo, bardzo wysokich. Ekonomia jest niestety bezwzględna.

KOCIOŁ GAZOWY JEST NAJBARDZIEJ PRZYSWAJALNYM EKONOMICZNIE ROZWIĄZANIEM W PRZYPADKU MODERNIZACJI KOTŁOWNI.

Gdy na czynniki pierwsze rozkładamy zagadnienie OSZCZĘDNEGO OGRZEWANIA dochodzimy także do pojęcia… czasu. A to dlatego, że kotły gazowe są zwyczajnie bezobsługowe. Odpowiednie ustawienie parametrów ogrzewania sprawia, że nie musimy „uskuteczniać” wędrówek do kotłowni, a jak wiadomo są one z wielu względów uciążliwe. Stosowane dziś powszechnie specjalnie moduły internetowe umożliwiają z kolei bieżący podgląd serwisu, na co również warto zwrócić uwagę w nieco już dłuższej perspektywie.

Możliwym rozwiązaniem związanym z oszczędnościami, niższym rachunkiem za energię i zyskiem czasowym są też kotły pelletowe. W tym przypadku rachunek „zysku czasowego” będzie nieco niższy w stosunku do źródła gazowego, ale istotnie pozwoli nam kotłownię odwiedzać znaczenie rzadziej, niż w przypadku tradycyjnego kotła węglowego. I to także rozwiązanie znacznie bardziej przyjazne środowisku względem „kopciucha”, wszak kotły pelletowe spełniają wszelkie normy związane z ochroną środowiska.

Przypomnijmy, że zaledwie kilkadziesiąt godzin wystarczyć może, aby po pozytywnej decyzji klienta w odpowiedzi na przedstawioną kalkulację, Centrum Technik Grzewczych Komarpol w Bielsku-Białej przeprowadziło modernizację kotłowni w oparciu o wybrany z 10 MODELI kotłów gazowych marki Buderus lub z 12 MODELI kotłów pelletowych marki Defro. Każdy z nich o zróżnicowanej mocy i rodzaju paliwa (m.in. kotły o żywotności 15 LAT i posiadające gwarancję nawet do 5 lat przy przeglądzie 1 RAZ W ROKU). Klienci decydujący się na taką optymalizację mogą otrzymać kredyt wyłącznie na pokrycie inwestycji, bez konieczności ponoszenia ŻADNYCH DODATKOWYCH KOSZTÓW.

PS. Potrzebujesz więcej informacji? Podoba Ci się właśnie taka forma porad? Jeśli tak – polub nas na Facebooku i… bądź na bieżąco!

– – – – –
Centrum Technik Grzewczych Komarpol (Al. Gen. Andersa 14 w Bielsku-Białej) zajmuje się realizacją inwestycji proekologicznych i efektywnościowych, zapewniających zwiększenie sprawności wytwarzania ciepła, zmniejszenie strat przesyłania ciepła oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery poniżej dopuszczalnych norm. Firma z niemal 40-letnim doświadczeniem na rynku może poszczycić się już blisko 30 tys. przeprowadzonych wdrożeń grzewczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button