Przejdź do treści

Komarpol

Palić gazem, czy nie?

  • przez

W południowej części Polski temat ogrzewania domów i mieszkań podejmuje się szczególnie często. A to ze względu na pogodę i nierzadko srogie zimy, to znów z racji specyfiki i uwarunkowań terenu, albo i wreszcie z pobudek związanych ze środowiskiem oraz ekologią. Tytułowe pytanie nie jest więc bezzasadne. A jak brzmi odpowiedź na nie?

Udzielenie jej w sposób jednoznaczny byłoby nazbyt daleko idącym uproszczeniem. Sporo czynników ma bowiem wpływ na to, jaki rodzaj ogrzewania wybrać, choć co oczywiste można pokusić się o podkreślenie pewnych tendencji.

Od wizyty do… oszczędności

Absolutną podstawą, aby zdecydować o odpowiednim ogrzewaniu jest wizyta w miejscu docelowego wdrożenia instalacji. – Do tak szerokiego tematu należy podejść kompleksowo – mówi Jerzy Komar, właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol w Bielsku-Białej. Wizja u potencjalnego klienta pozwala uwzględnić najistotniejsze parametry budynku oraz ocenić dotychczasowe jego funkcjonowanie w oparciu o rachunki, a w dalszej kolejności dobrać wielkość potrzebnego kotła oraz określić najbardziej efektywną moc urządzeń grzewczych.

Nie brakuje przypadków, w których pozostawienie dotychczasowego źródła ogrzewania, a co za tym idzie całego systemu z nim powiązanego, jest rozwiązaniem najbardziej rozsądnym. Kotły węglowe i pelletowe, choć współcześnie coraz rzadziej stosowane, pozwalają uzyskać w szybkim czasie wysoką temperaturę w budynkach wieloletnich i o dużej powierzchni (powyżej 165 mkw.), gdzie równocześnie optymalizacja procesu ogrzewania wiązałaby się ze znacznymi kosztami.

– Stawiamy na bardzo precyzyjne rozeznanie i dobór modernizacji stricte do „kieszeni” każdego z naszych klientów, przy równoczesnym wyposażeniu go w niezbędną wiedzę na temat wszelkich rozwiązań. Ze źle dobranymi urządzeniami grzewczymi niestety często się obecnie spotykamy – dodaje właściciel Komarpolu.

Ekonomia, ekologia, komfort

Kilka kluczowych czynników sprawia, że przejście na ogrzewanie gazowe jako rozwiązanie najbardziej wskazane warto rozważyć:

  • gaz ziemny jako paliwo używane w kotłach gazowych jest dziś porównywalny cenowo z ekogroszkiem (brak informacji o możliwym wzroście cen), a właściwie zamontowana instalacja może przynieść oszczędność na poziomie nawet 2 tys. zł w skali roku, które wydatkować można choćby na… kompleksowe wyposażenie kuchni w sprzęt AGD średniej klasy
  • gaz ziemny jest ekologiczny, bo nie zawiera siarki, ani cząstek niepalnych, przez co z komina nie wydobywają się szkodliwe toksyny, a walka z wszechobecnym smogiem i funkcjonowanie w zgodzie z naturalnym środowiskiem… nie jest tylko górnolotnym hasłem znanym wyłącznie z przekazów medialnych
  • gaz ziemny równoznaczny jest z komfortem i oszczędnością czasu, a bezobsługowy system wyposażony najczęściej w specjalny moduł internetowy, sprawdza się nawet w przypadku osób najbardziej zapracowanych i… ceniących sobie nade wszystko wygodę

Modernizacje bez uciążliwości

Zaledwie 1 DZIEŃ sprawnego i całkowicie bezproblemowego działania wystarczyć może, aby po pozytywnej decyzji klienta w odpowiedzi na przedstawioną kalkulację, Centrum Technik Grzewczych Komarpol w Bielsku-Białej przeprowadziło modernizację kotłowni w oparciu o wybrany z 10 MODELI kotłów o zróżnicowanej mocy (kotły o żywotności 15 LAT i posiadające gwarancję 5-LETNIĄ przy przeglądzie 1 RAZ W ROKU). Klienci decydujący się na taką optymalizację mogą otrzymać kredyt wyłącznie na pokrycie inwestycji, bez konieczności ponoszenia ŻADNYCH DODATKOWYCH KOSZTÓW.

A zatem, rozwiewając tytułowe wątpliwości – jak najbardziej PALIĆ GAZEM, ale czynić to świadomie i z głową w oparciu o przyswojoną wiedzę.

A jeśli chcesz sprawdzić, jaki kocioł powinieneś wybrać i czy nie tracisz pieniędzy na ogrzewanie, daj nam znać mailowo lub telefonicznie:
e-mail: jerzy.komar@komarpol.pl
tel: 602-55-65-36

– – – – –
Centrum Technik Grzewczych Komarpol (Al. Gen. Andersa 14 w Bielsku-Białej) zajmuje się realizacją inwestycji proekologicznych i efektywnościowych, zapewniających zwiększenie sprawności wytwarzania ciepła, zmniejszenie strat przesyłania ciepła oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery poniżej dopuszczalnych norm. Firma z niemal 40-letnim doświadczeniem na rynku może poszczycić się już blisko 30 tys. przeprowadzonych wdrożeń grzewczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button