Przejdź do treści

Komarpol

Klient Komarpolu: pompa ciepła była bardzo dobrą decyzją

  • przez

Tym razem w ramach naszych wpisów blogowych przybliżamy perspektywę naszego klienta, pana Kazimierza. W jego domu jednorodzinnym – co warte podkreślenia wybudowanym w latach 60-tych – wiosną 2021 roku zamontowaliśmy nowoczesną pompę ciepła od marki Buderus. – Patrząc z perspektywy czasu, była to bardzo dobra decyzja – podkreśla sam zainteresowany.

Co warte zaznaczenia, cały proces opierał się rzecz jasna o przygotowanie szczegółowej analizy, czyli popularnego bilansu energetycznego, następnie montażu i uruchomieniu pompy ciepła. Dlaczego pan Kazimierz zdecydował się na współpracę z Komarpolem? Jak wydajne jest to urządzenie w domu, w którym nie ma ogrzewania podłogowego, a kaloryfery również nie należą do najnowszych? M.in. na te pytania odpowiadamy w tym artykule.

Pompa ciepła Buderus – analiza, oferta, montaż

Zanim urządzenie zostało zamontowane, przygotowany został bilans energetyczny przybliżający możliwości cieplne budynku, a co za tym idzie potrzeby w kontekście tej modernizacji i montażu pompy ciepła. – Nie ukrywam, że zdecydowałem się na Komarpol ze względu na długoletnie doświadczenie i ich obecność na rynku. Już dokładna weryfikacja możliwości mojego budynku utwierdziła mnie w przekonaniu, że to dobry wybór – podkreśla pan Kazimierz. Istotnie, po dokładnej analizie i wizycie na miejscu dobrane zostało odpowiednie urządzenie renomowanej marki Buderus. – Cały proces przebiegał bardzo sprawnie, a realizacja i montaż – mimo kilku potrzebnych przeróbek, również bardzo szybko. I tutaj przyszło moje duże zaskoczenie, gdy okazało się, że kwota będąca w ofercie znalazła się na fakturze. Często przy tego typu pracach zdarza się, że są jakieś nieprzewidziane koszty. Tymczasem mimo, iż kilka prac musiało zostać wykonanych dodatkowo, wszystko zostało to wcześniej przewidziane, co zrobiło na mnie pozytywne wrażenie – podkreśla pan Kazimierz.

Wyższa temperatura w domu dzięki pompie ciepła

Klient Komarpolu korzystał wcześniej z ogrzewania gazowego i kotła kondensacyjnego. – Ale mimo jego dobrej wydajności, ze względu na koszty robiliśmy np. przerwę w grzaniu w godzinach 9.00-14.00, przez co temperatura minimalnie, ale jednak spadała. Kto był więc w domu, miał nieco mniej komfortowo – podkreśla nasz rozmówca. Wszystko zmieniło się po zamontowaniu pompy ciepła Buderus o mocy 9kW, która odpowiada zarówno za ogrzewanie CO, jak i CWU. Co więcej, użytkownik podniósł również średnią temperaturę dla pomieszczeń względem ogrzewania gazowego, a rachunki były… niższe! – Nie będę ukrywał, że początkowo prowadziłem bardzo szczegółowe zapiski, by zweryfikować, czy rzeczywiście wszystko jest zgodne z wcześniejszymi zapowiedziami. I nie zawiodłem się, bo choć temperaturę zwiększyliśmy, pojawił się większy zbiornik na ciepłą wodę użytkową, której temperaturę również podniosłem, rachunek finalnie był niższy niż ten za gaz, przy analogicznym okresie – tłumaczy dokładnie pan Kazimierz.

Niskie rachunki przy pompie ciepła, dom… stary

Choć określenie „stary”, może kojarzyć się w różny sposób, gdy popatrzymy z perspektywy budynku wybudowanego w latach 60-tych, wydaje się być ono jednak właściwe. – Sporo osób myśli, że jak nowy dom, to pompa ciepła. Ale przy starszych to lepiej wybrać coś innego. A tymczasem mój dom jest przykładem na to, że rozwiązanie sprawdza się świetnie. Oczywiście, we wcześniejszych latach była również podstawowa termomodernizacja i jego ocieplenie, ale to wciąż dom bez podłogówki, czy innych nowoczesnych rozwiązań. W Internecie znaleźć można błędne opinie, że jeśli nie ma się podłogówki, to pompy ciepła lepiej nie brać. Tymczasem mój przykład pokazuje zupełnie coś innego  – zaznacza pan Kazimierz. Zamontowana pompa ciepła uzupełniona została następnie o fotowoltaikę, co obecnie sprawia, iż mimo wieku budynku, koszt jego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz wykorzystanego prądu (również na inne potrzeby) wyniósł w skali 12 miesięcy za 2022 rok – mimo szalejących cen prądu – 2,5 tysiąca złotych za cały rok! – I to właśnie odpowiednia kolejność montażu, gdzie pompa ciepła uzupełniona zostaje następnie fotowoltaiką, daje najbardziej optymalne efekty w kontekście niskich rachunków – komentuje Jerzy Komar, właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol. 

Pompa ciepła Buderus – jakość, elegancja, wygoda

Nowoczesna pompa ciepła od Buderusa to urządzenie bardzo wydajne, równocześnie jednak zoptymalizowane pod wieloma względami. Jednym z nich są kwestie wizualne. – Pompa ciepła Buderus rzeczywiście wygląda bardzo elegancko, można wręcz pochwalić się jej posiadaniem, gdy mówimy o aspekcie wizualnym. Urządzenie bezobsługowe, a przy tym bardzo ciche. Warto podkreślić, że jednostka zewnętrzna zamontowana jest przy moim domu zaraz obok tarasu, gdzie często spędzamy czas. Tymczasem, gdyby nie pojawiający się czasami szelest liści z drzewka znajdującego się obok, nie wiedziałbym, że pompa ciepła zaczęła pracę. Inżynierowie Buderusa postarali się mocno, bo pompa jest w zasadzie niesłyszalna – opisuje nasz klient. – Naprawdę bardzo cieszę się, że taką decyzję podjąłem w 2021 roku. Komarpol dobrał i polecił pompę ciepła, z której jestem bardzo zadowolony, przede wszystkim pod względem ekonomicznym. Równocześnie to duża wygoda i komfort, polecam zdecydowanie – mówi pan Kazimierz.

Montaż pompa ciepła Bielsko-Biała – zaproś nas!

Jeśli jesteś więc zainteresowany, by sprawdzić, jaka pompa ciepła byłaby dla Ciebie optymalna, odezwij się do nas lub odwiedź nas w Centrum Technik Grzewczych Komarpol w Bielsku-Białej. Wówczas nasi specjaliści wstępnie ocenią Twoje potrzeby, by następnie po wizycie w Twoim domu lub mieszkaniu przygotować szczegółowy bilans energetyczny, określający potrzeby ze względu na ogrzewanie CO czy CWU.

Wycena i montaż pomp ciepła

tel.: 602-556-536
email: jerzy.komar@komarpol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button