Przejdź do treści

Komarpol

Pompa ciepła – czynnik chłodniczy, serwisowanie, żywotność

  • przez

Nowy czynnik chłodniczy dla pomp ciepła – co powinienem wybrać? Czy ma znaczenie w kontekście żywotności urządzenia? Ile lat powinna pracować dla nas pompa ciepła? Zobacz nasz najnowszy wpis traktujący o odpowiednim doborze pompy ciepła w Bielsku-Białej i okolicach.

Czynnik chłodniczy – czy ma dla mnie znaczenie przy wyborze pompy ciepła?

W ostatnich tygodniach na rynku pomp ciepła sporo usłyszeć można o zupełnie nowym czynniku chłodniczym dla pomp ciepła – R-290 , co przykuwa uwagę klientów i… pisząc kolokwialnie, wprowadza zamieszanie. – Klienci rzeczywiście dopytują o nowe rozwiązanie, co jest naturalne. Ale to tak naprawdę w tym momencie marketing, bo sam rodzaj czynnika – patrząc z perspektywy jego wykorzystywanej ilości przez klientów – nie ma większego znaczenia dla rachunków czy żywotności urządzenia. Wykorzystywany dotychczas w pompach sprawdza się równie dobrze. Nowy czynnik nie ma wpływu na wskaźnik COP dla pompy ciepła typu monoblok, co błędnie niektórzy interpretują – zaznacza Jerzy Komar, właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol z Bielska-Białej. Jeśli specjaliści dobrali więc dla Ciebie pompę ciepła monoblok, czyli rodzaj pompy z jednostką zewnętrzną, analiza z perspektywy czynnik chłodniczego nie ma znaczenia.

Nasze doświadczenie, Twoja pompa ciepła działająca przez 25 lat

Do­bór pompy ciepła, by spełniała optymalnie swoją rolę dla Twojego domu lub mieszkania to wcale nie najłatwiejsze zadanie. – Rynek oferuje obecnie pompy ciepła z każdego zakątka świata, jest bardzo wielu producentów. To spora pułapka dla dużej liczby klientów. Szczególnie, że pojawiło się mnóstwo monterów, którzy urządzenie zamontują, ale brakuje im wiedzy w zakresie jego odpowiedniego dobrania – podkreśla nasz szef. Doświadczenie firmy dobierającej dla Ciebie pompę ciepła ma więc ogromne znaczenie, by istotnie urządzenie mogło pracować przez wiele lat. – Dobrze dobrana pompa ciepła powinna pracować przez 25 do 30 lat – zaznacza Jerzy Komar. By tak się jednak stało, wpierw potrzebne są szczegółowe obliczenia, analiza względem możliwości cieplnych budynku. – Pompa ciepła musi mieć parametry pasujące do danego budynku. Jeśli nie ma więc u danego producenta odpowiedniej pompy ciepła dla nas, nie wybieramy tej najbliższej ze względu na parametry, a po prostu szukamy innej. To bardzo częsty błąd, przez co pompa nie dotrzymuje parametrów technicznych grzewczych lub chłodniczych dla osiągniecia komfortu  budynku – mówi właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol.

Nowości z Frankfurtu, serwisowanie pompy ciepła najprostsze z Hewalexem

W ostatnich tygodniach specjaliści Komarpolu mieli okazję przyjrzeć się najnowszym rozwiązaniom technologicznym ze względu na technikę grzewczą, wszystko w ramach światowych targów we Frankfurcie. – Działamy lokalnie, ale chcemy być na bieżąco, mogąc klientom proponować najnowsze rozwiązania, równocześnie weryfikując ich przydatność na naszym rynku  – tłumaczy Jerzy Komar. Co warte podkreślenia, wśród wystawców nie zabrakło naszych rodzimych akcentów, a o nowoczesnych rozwiązaniach mogliśmy rozmawiać także w kontekście marki Hewalex, której pompy ciepła dostępne są w Komarpolu. – Patrząc przez pryzmat nowoczesności nie sposób nie wspomnieć o dużej wygodzie pracy z pompami ciepła Hewalex. Wszystko za sprawą 5-letniej obsługi gwarancyjnej, realizowanej poprzez monitoring internetowy. Odpowiednia praca urządzenia jest więc stale monitorowana przez specjalistów, a my możemy spać spokojnie – zaznacza nasz szef. Kwestia obsługi serwisowej to również ważny czynnik przy wyborze pompy ciepła. – Wszystko jest na miejscu, jeśli byłaby potrzeba wizyty serwisanta, nie ma z tym żadnego kłopotu. Warto również na ten aspekt spojrzeć w przypadku wyboru urządzenia – dodaje Jerzy Komar.

Pompa ciepła – Bielsko-Biała, Cieszyn, Skoczów, Wisła, Żywiec, Czechowice, Kęty, Ustroń, Szczyrk, Wisła, Kozy, Pszczyna, Wilamowice, Jaworze, Jasienica, Chybie i okolice – dobierz urządzenie

Wybór pompy ciepła jest procesem złożonym, warto więc skorzystać z porad i doświadczenia specjalistów. – Naszym klientom udostępniamy internetowy kalkulator pomp ciepła, który wstępnie daje informacje, o jakiego rodzaju urządzeniu będziemy rozmawiać. Warto więc zacząć od tego zakresu, by następnie skorzystać już z darmowej wizyty naszych specjalistów i szczegółowej analizy względem potrzeb – przybliża Jerzy Komar.

Skontaktuj się z nami:
tel.: 602-556-536
e-mail: jerzy.komar@komarpol.pl

Konfigurator pompy ciepła -> www.komarpol.pl/konfigurator-pomp-ciepla/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button