Przejdź do treści

Komarpol

Ceny szaleją, czy bać się pompy ciepła?

  • przez

Ze wszystkich stron słyszymy o podwyżkach – za gaz, węgiel, prąd czy inne paliwa. Jak wobec tego spojrzeć na inwestycję w pompę ciepła? Czy powinniśmy się bać? A może jest zupełnie odwrotnie? Zobaczcie nasz kolejny artykuł, w którym rozwiewamy wątpliwości!

– Mimo, iż ceny wzrastają, analizy odzwierciedlają przekonująco – pompa ciepła to nadal dobra inwestycja, najbardziej opłacalna ze wszystkich. Co oczywiście nie oznacza, że wybór gazy czy pelletu jako formy ogrzewania jest zły. Odwołując się jednak do tytułowego pytania, nie powinniśmy się obawiać. Pompa ciepła to nadal najlepsze rozwiązanie – przekonuje Jerzy Komar, właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol. Zobaczcie 5 argumentów „ZA” montażem pompy ciepła – Bielsko-Biała, Cieszyn, Żywiec – miejscowość nie ma znaczenia!

Prąd a pompa ciepła – czy bać się inwestycji? – stała taryfa

Nasze wewnętrzne analizy dla poszczególnych budynków pokazują, że uwzględniając planowane podwyżki prądu, o których jesteśmy informowani, pompa ciepła nadal będzie najtańszym źródłem ogrzewania domu. W porównaniu do kotła węglowego, gazowego czy pelletowego. Nawet, gdyby założyć gigantyczną podwyżkę i cenę kilowata energii na poziomie 1,5-2,0 zł dla gospodarstwa domowego, wciąż w odniesieniu do obecnych cen innych paliw pompa ciepła będzie najtańsza w eksploatacji. To niejako pokłosie taryfy, która dla odbiorcy indywidualnego utrzymywana jest na odpowiednim, rynkowym poziomie, a nie giełdowym.

Prąd to podstawowe źródło energii – nie może go zabraknąć!

Gdy spojrzymy na aspekt wykorzystywania energii okazuje się, że prąd potrzebny jest nam do każdego kotła i źródła ciepła . – Mamy przecież sterowniki w każdym rodzaju kotła. Spalając gaz, węgiel czy pellet, tak samo jesteśmy uzależnieni od prądu. Zmierzam do konkluzji, że prąd to podstawowa energia i w czasach zawirowań mimo wszystko najbardziej dostępna – podkreśla Jerzy Komar. Wzrost cen obserwujemy więc równomiernie w każdym segmencie paliw, ale to prąd będzie zawsze najbezpieczniejszy względem dostępności.

Pompa ciepła i stara instalacja – to możliwe!

W odniesieniu do rosnących cen, sceptycy przybliżają dodatkowo argument dotyczący starych instalacji i tradycyjnych grzejników jako elementu uniemożliwiającego inwestycję w to źródło ogrzewania, czyli pompę ciepła. – To bzdura! – stanowczo stwierdza szef Komarpolu. – Obecne rozwiązania i technologie sprawiają, że pompę ciepła jesteśmy w stanie połączyć z aktualną instalacją poprzez drobne modernizacje. Co ważne, uzyskujemy odpowiedni efekt, czyli oczekiwane ciepło i oszczędności. Wszystko wyliczamy w szczegółowym bilansie energetycznym i doborowym – dodaje.

Pompa ciepła tańsza od kotłów gazowych , pelletowych, węglowych

Niektórzy obserwują rynkowe zawirowania korzystając ze swoich aktualnych źródeł ogrzewania, analizując inwestycję w przyszłości. Są ednak osoby, które w najbliższych miesiącach muszą podjąć decyzję. dlaczego więc wybrać pompę ciepła? – Bo patrząc na całościowe koszty inwestycji, czyli urządzenia, montaż, instalacje, uruchomienie czy przyłącza, bilans kosztów przemawia na korzyść pompy ciepła. Zachęcamy, by dokonać takiej weryfikacji i na dokładnym przykładzie przygotować obliczenia. realizujemy takie analizy, często klienci są zaskoczeni – mówi Jerzy Komar.

Niezmienna wygoda, komfort i ekologia – pompa ciepła „z
innej strony”

5-ty z naszych argumentów odnosi się do czynników pozapłacowych. Bezsprzecznie pompa ciepła jest najwygodniejszym urządzeniem zapewniającym ciepło w naszych domostwach. – W przypadku marki Hewalex w naszej ofercie, korzystać możemy m.in. dodatkowo z bezpłatnego, 24-godzinnego monitoringu serwisowego, dzięki czemu ewentualne drobne awarie serwis producenta usuwa nam na bieżąco, gdy my nawet nie mamy o nich świadomości – tłumaczy właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol w Bielsku-Białej. To więc duża wygoda, oszczędność czasu dla swoich bliskich, ale też ekologiczna postawa. Jeśli w naszym sąsiedztwie będą pompy ciepła, powietrze zimą będzie czystsze.

Wniosek? Pompy ciepła nie należy się bać, a inwestycja z nią związana to wciąż najlepsze rozwiązanie ze względu na wiele aspektów. W ich przypadku korzystać możemy również z programów dotacyjnych czy różnego rodzaju dofinansowań. – W tym zakresie mamy spore doświadczenie, również służymy pomocą i doradzamy optymalne rozwiązanie. Przede wszystkim jednak zawsze podkreślamy – wnikliwa i szczegółowa analiza, czyli bilans energetyczny i dokładny dobór to nieoceniona i bardzo wartościowa pomoc do nakreślenia planu inwestycji – mówi Jerzy Komar.

Jeśli macie więc wątpliwości, pytania lub analizujecie swoją możliwą inwestycję, fachowcy Komarpolu są do waszej dyspozycji.

Skontaktuj się z Komarpolem:
jerzy.komar@komarpol.pl
tel. 602-556-536

sprzedaz@komarpol.pl
tel. 519-178-038K

P.S. Pamiętajcie, że możecie nas odwiedzić w naszym salonie – Centrum Technik Grzewczych Komarpol w Bielsku-Białej – ul. Al. Gen. Andersa 14!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button