Przejdź do treści

Komarpol

Pompa ciepła to zły wybór? Okazuje się, że…

  • przez

Czy pompa ciepła to zawsze dobry wybór? Czy są sytuacje, gdy nie będzie to dobre rozwiązanie? A jeśli tak, co wtedy zrobić i skąd wiedzieć, na jakie źródło ogrzewania powinniśmy się zdecydować? Odpowiadamy na te wątpliwości w naszym kolejnym wpisie blogowym.

Zdarzają się sytuacje, gdy pojawia się wiele wątpliwości i dyskusji wśród klientów, czy na pewno powinni decydować się na pompę ciepła. Czy nie lepsze będzie inne rozwiązanie? I niekiedy rzeczywiście są to uzasadnione wątpliwości – mówi Jerzy Komar, właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol.

Pompa ciepła jest bardzo dobra, ale…

Pompa ciepła to bezsprzecznie dobre rozwiązanie. Przede wszystkim ze względu na opłacalność całej inwestycji w perspektywie kilku lat, komfortu użytkowania czy względów ekologicznych. Zdarzają się jednak „ale”. – Wątpliwości są normalne, często wskazane. Jeśli mamy pytania, analizujemy – bardzo dobrze. Im więcej pytań na wstępie, tym większe nasze docelowe zadowolenie. Po prostu, nie będzie niczym zaskoczeni po zakończeniu inwestycji – mówi Jerzy Komar. – Nie ma co ukrywać, że pompa ciepła jest droższą inwestycją na dany moment w kontekście np. tradycyjnego kotła. Zdarza się, że przeprowadzając szczegółową analizę ciepła budynku, patrząc na możliwości finansowane, zapada decyzja o wyborze innego źródła ciepła – np. kotła gazowego czy pelletowego – dodaje nasz szef. Pompa ciepła jest więc bardzo dobra, ale zdarza się, że po szczegółowych analizach wybierane jest inne urządzenie.

Taka pompa ciepła? Lepiej wcale…

Taka czyli jaka? – Niesprawdzona, niezweryfikowana – mówi Jerzy Komar. Pisząc w ten sposób mamy na myśli pompy ciepła o podejrzanie niskiej cenie i wątpliwej jakości. Tych na rynku pojawiło się w ostatnich tygodniach mnóstwo, wszak tzw. bum odczuwalny jest niemalże wszędzie. – Nagle każdy jest specjalistą i zna się na pompie ciepła. Nasze skrzynki mailowe zasypywane są kolejnymi reklamami. Zawsze powtarzam – ok, ciekawe na wstępie. Sprawdźmy dokładnie, zweryfikujmy czy na pewno to odpowiednie rozwiązanie. Ostatnio analizowaliśmy dla klientki ofertę jednego z nowych producentów i okazało się, że urządzenie w ogóle nie jest pompą ciepła, a klimatyzatorem na bazie pompy ciepła. Gdybyśmy nie porozmawiali prawdopodobnie dałaby się nabrać. Bo tak trzeba to nazwać w odniesieniu do tej oferty – mówi Jerzy Komar. Kolejną kwestią są podejrzanie tanie urządzenia…

Porównanie ofert – koniecznie analizuj i pytaj! Jak dobrać pompę ciepła?

Dlatego koniecznym wręcz elementem jest analiza ofert, ich porównania. Trudno, byśmy posiadali wszelaką wiedzę na temat pompy ciepła, zasady jej funkcjonowania, zawartości i konstrukcji czy dostosowania względem potrzeb naszego budynku. – Składowych jest naprawdę wiele. Mamy kilka ofert? Świetnie! Ale nie wybierajmy tylko na zasadzie – najniższa cena, bierzemy. Skonsultujmy to ze specjalistą, najlepiej, gdy odwiedzi nas w domu. Ważna jest poza ceną kwestia serwisu, parametrów urządzeń, dostępność, czynniki chłodnicze oraz wiele innych parametrów. Przez telefon można zrobić wstępne rozeznania. I my również takie wykonujemy. Ale przed ostatecznym wyborem urządzenia zawsze odwiedzamy klienta. To po prostu konieczne – przekonuje nasz szef. Pomylić jest się łatwo… To trochę tak, jakby mieszkając w górach, zamiast SUV-a, kupić sobie porsche z niskim zawieszeniem. Samochód świetny, ale czy spełni nasze oczekiwania?

Zaproś fachowców do domu, wybierz odpowiednią ofertę!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i pojawiającym się wątpliwościom Komarpol wprowadził w swojej ofercie możliwość zaproszenia fachowca do domu! – Takie wizyty wykonywaliśmy dotychczas rozmawiając o konkretnej ofercie przygotowywanej przez Komarpol. Ilość zapytań, czy oferta innej firmy jest odpowiednia, czy możemy przyjrzeć się, sprawiła, że zdecydowaliśmy się na takie dodatkowe wsparcie – tłumaczy szef Centrum Technik Grzewczych Komarpol w Bielsku-Białej.

Jeśli masz więc już ofertę na pompę ciepła, a nie jesteś pewien, czy to odpowiednie rozwiązanie, sprawdźmy to! Odezwij się do nas telefonicznie: 602-556-536 lub mailowo: jerzy.komar@komarpol.pl. – Widząc budynek, instalację, przedstawioną ofertę jesteśmy w stanie ocenić, czy propozycja jest właściwa, a urządzenie zostało dobrane w sposób odpowiedni – dodaje Jerzy Komar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button