Przejdź do treści

Komarpol

Pompa ciepła z fotowoltaiką? Zdecydowanie TAK!

Czy warto połączyć inwestycję związaną z pompą ciepłą i fotowoltaiką? Zdecydowanie TAK! Dlaczego to dobre rozwiązanie? Czy to możliwe, że staniemy się w pełni niezależni energetycznie? Dlaczego warto zainwestować właśnie TERAZ? Na te pytania odpowiadamy w naszym kolejnym wpisie.

Pompa ciepła z fotowoltaiką

Jeśli jesteście na etapie analizy inwestycji lub macie Państwo zamontowaną pompę ciepła lub fotowoltaikę, zdecydowanie warto połączyć wspomniane urządzenia, tworząc bardzo ekologiczne, nowoczesne i opłacalne rozwiązanie związane z ogrzewaniem naszych domostw. Dlaczego warto? – Ponieważ tworzymy swego rodzaju układ idealny. Pompa ciepła wykorzystując energię z powietrza ogrzewa np. wodę użytkową w domu czy nasze kaloryfery, zaś fotowoltaika wykorzystując promienie słoneczne dostarcza nam energię elektryczną dla pompy ciepła. Nie płacimy więc za prąd, nie płacimy za ogrzewanie – tłumaczy Jerzy Komar, właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol.

Ogrzewanie, chłodzenie – ekologia i oszczędność dzięki pompie ciepła i panelom fotowoltaicznym

Fotowoltaika wytwarza więc energię, którą spożytkować możemy w pełni na pracę naszej pompy ciepła. Przybliżaliśmy na jednej z naszej infografik zasadę działania pompy ciepła powietrze-woda – 100% zapotrzebowanie energii w domu produkowane jest za pomocą 20% prądu i aż 80% powietrza z otoczenia. Zużycie prądu nie jest więc ogromne, a fotowoltaika jest w stanie w pełni zaspokoić potrzeby pompy ciepła. Pompa ciepła daje zaś świetne możliwości – ogrzewamy bowiem nie tylko wodę użytkową – CWU czy nasze pomieszczenia – CO, latem pracuje dla nas ochładzając pomieszczenia. Nie można również zapominać o aspekcie ekologicznym, wszak mocno przyczyniamy się do czystego powietrza! Jest więc łatwo, niemalże bezobsługowo i ekologicznie!

Zmiany w przepisach związanych z odbiorem prądu. Czy powinniśmy się obawiać inwestycji związane z pompą ciepła i fotowoltaiką?

 – Wiele osób zastanawia się, bo słyszało o tym, że niebawem warunki współpracy z dostawcami prądu względem przekazywania nadwyżki energii do sieci nie będą korzystne. To błędne myślenie – przekonuje Jerzy Komar. Dlaczego? – Musimy pamiętać, że mając fotowoltaikę w połączeniu z pompą ciepła, jesteśmy w stanie przy odpowiednich wyliczeniach i dobrze przygotowanym bilansie energetycznym budynku czy mieszkania wykorzystywać produkowaną energię w pełni. Nie będziemy więc w przyszłości mieli bólu głowy, czy warunki rozliczenia z właścicielem całej sieci energetycznej będą korzystne. To właśnie rozwiązanie samo w sobie – połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi będzie dla nas bardzo korzystne – podkreśla właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol z Bielska-Białej.

Jak odpowiednio dobrać pompę ciepła?

By w pełni wykorzystywać nowoczesne urządzenie i dostępne za nimi rozwiązania, potrzebne są również odpowiednie analizy. Chcąc więc odpowiedzieć na pytanie – jak odpowiednio dobrać pompę ciepła? – należy szczegółowo przyjrzeć się miejscu – budynkowi, w którym inwestycja ma zostać przeprowadzona. Toteż na stronie internetowej Komarpolu przygotowany został dedykowany formularz, w którym wybieramy swoje parametry, pomagające określić dobór odpowiedniej pompy ciepła -> www.bit.ly/KOMARPOL_POMPY_CIEPLA. Jeśli jesteście więc Państwo na etapie analizy inwestycji lub zdecydowaliście się na zakup, warto zweryfikować swoją dotychczasową wiedzę i skonfrontować z wieloletnim doświadczeniem naszych specjalistów.

Chcesz poznać szczegóły? Skontaktuj się z TERAZ:
tel.: 602-556-536
e-mail: jerzy.komar@komarpol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button