Przejdź do treści

Komarpol

Wymiana kopciucha – czas do końca 2021 roku!

  • przez

Musisz wymienić kocioł jeszcze w tym roku? Skorzystaj z wiedzy i wsparcia Komarpolu. – Przede wszystkim mamy dostępne kotły i możliwości czasowe, by przeprowadzić modernizację kotłowi w listopadzie lub grudniu – mówi Jerzy Komar, właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol z Bielska-Białej.

Braki kotłów na rynku a konieczność wymiany

Wymiana kotła na nowe urządzenie obowiązuje zgodnie z uchwałą antysmogową województwa śląskiego osoby, który posiadają kocioł starszy niż 10 lat lub nieposiadający tabliczki znamionowej. Czasu na wymianę pozostało coraz mniej, bo to raptem dwa miesiące tego roku – listopad i grudzień. – Dzwoniąc do nas możemy jednak klientów w pełni uspokoić. W zależności od potrzeb jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie, dostępne urządzenie, a także modernizację kotłowni w pełni przeprowadzić – podkreśla Jerzy Komar.

Kompleksowa obsługa modernizacji kotłowni

Co warte podkreślenia, każdy klient liczyć może na pełne wsparcie ze strony Komarpolu. Nie tylko można więc dobrać kocioł do swoich potrzeb, ale równocześnie liczyć na pomoc w przypadku jego montażu. Nasi specjaliści wspierają także przy opracowaniu dokumentacji, kosztorysu czy złomowaniu dotychczasowego urządzenia, co jest obowiązkiem. – Dokumenty zbiorcze związane z modernizacją kotłowni i wymianą źródła ogrzewania na nowe przygotowujemy od A do Z. To ułatwienie i wygoda dla klienta – zaznacza właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol z Bielska-Białej.

Na jaki kocioł muszę wymienić stary piec?

To jedno z najczęściej pojawiających się pytań i równocześnie błędne przekonanie dotyczące odpowiedzi. Okazuje się bowiem, że nie musimy wymieniać kotła na piec gazowy…Jeśli mamy w budynku uzbrojony gaz, wówczas obowiązuje nas wymiana na piec gazowy, pompę ciepła lub kocioł elektryczny. Ale jeśli gazu nie ma podpiętego do budynku, a jest np. tylko na działce, wówczas to ograniczenie nas nie dotyczy. Możemy więc wymienić kocioł np. na ekogroszek lub pellet, przy założeniu rzecz jasna użytkowania urządzeń 5 klasy – tłumaczy Jerzy Komar. To istotne informacje, o których często zapominają posiadacze dotychczasowych kotłów węglowych, które muszą zostać wymienione do końca 2021 r.

Na jaki kocioł warto wymienić swój dotychczasowy piec?

Wszystko zależy od tego, o jakim rodzaju budynku mowa. Jeśli mamy tzw. „chłodny dom” – nieocieplony, ze starszą stolarką okienną, wówczas lepszym rozwiązaniem będzie kocioł pelletowy lub węglowy. Odpowiedź da nam jednak zawsze dopiero bilans energetyczny budynku. Zdarza się bowiem, że teoretycznie nowe domy, mające raptem kilka lat i zbudowane z solidnych materiałów, gdzie wydawać by się mogło ogrzewanie gazowe jest naturalnym wyborem, wcale nie są do niego przystosowane. Trzeba przeprowadzić dokładną analizę – podkreśla Jerzy Komar. Równocześnie warto zastanowić się nad dalszymi krokami. Jeśli w planach mamy ocieplenie domu lub np. wymianę okien, na inwestycję warto spojrzeć w szerszej perspektywie. Szczególnie istotny w perspektywie bilansu będzie również fakt posiadania w budynku piwnicy i/lub strychu.

Słabe ocieplenie budynku, czy można nie zamontować kotła gazowego?

Jeśli w budynku jest przyłącze gazowe, wówczas program dotacyjny przewiduje wymianę urządzenia na kocioł gazowy, elektryczny lub pompę ciepła. – Istotą jest dla nas znalezienie rozwiązania optymalnego, również ze względu na nasze portfele i zapotrzebowanie względem ciepła w budynku. Jeśli bilans energetyczny da nam odpowiedź, że najlepszym rozwiązaniem na dany moment będzie kocioł pelletowy lub węglowy, wówczas zalecamy wymianę kotła na własną rękę. Nie otrzymamy rzecz jasna dotacji, ale zakupimy kocioł dobrze dopasowany względem naszych potrzeb, przy równoczesnym spełnieniu rzecz jasna wymogów środowiskowych – tłumaczy właściciel Komarpolu. Decydując się więc na inwestycję bez dotacji, możemy wymienić kocioł na pelletowy lub węglowy mimo posiadania w budynku przyłącza gazowego.

Ceny rosną – kotły nie będą tańsze… Komarpol gwarantuje cenę!

Wymiana kotła obecnie to również szansa na… niższą cenę! – Ceny kotłów, jak i elementów związanych z montażem stale wzrastają. Dlatego decydując się na wymianę kotła z nami, gwarantujemy ceny, które przygotowujemy dla klientów w momencie przyjęcia zlecenia – mówi Jerzy Komar. Możliwości względem finansowania są różne – od programów dotacyjnych po wsparcie kredytowe. – Ale należy pamiętać, że kredyty związane z wymianą źródła ogrzewania to inny rodzaj produktu, niż np. kredyt samochodowy. Możemy liczyć na bardzo korzystane warunki – zapewnia właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol.

Modernizacja kotłowni – Centrum Technik Grzewczych Komarpol w Bielsku-Białej

Jeśli jesteście więc Państwo w grupie osób, które kocioł muszą wymienić, bądź wahacie się z podjęciem decyzji, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami i weryfikacji obecnych cen oraz rozwiązań dopasowanych do potrzeb Waszych budynków.

Szczegóły uzyskać można:
– w naszym salonie: Bielsko-Biała, ul. Aleja Generała Andersa 14
– telefonicznie: 602-556-536
– mailowo: jerzy.komar@komarpol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button