Przejdź do treści

Komarpol

Zadbaj o powietrze, pozbądź się SMOGU tej zimy!

  • przez

Przejdź do kotłowni, zerknij na swój piec i… zastanów się, czy to nie dobry moment na zmianę? Jak w jednej z piosenek – na lepszy model? Skorzystaj z aktualnych programów i wymień kocioł nim zrobi się naprawdę chłodno.

To taki okres. Kiedy zaczyna się jesień, zdarzają się zimniejsze dni i wtedy przypominamy sobie o ogrzewaniu. Zerknijmy więc do kotłowni, czy wszystko jest w porządku, sprawdźmy najważniejsze elementy. I zastanówmy się, czy nie czas na zmianę. Warto, bo obecne programy wspierane są sporymi sumami, przez co modernizację przeprowadzić można niedużym kosztem – klaruje Jerzy Komar, szef Centrum Technik Grzewczych Komarpol w Bielsku-Białej.

Dlaczego warto zmienić kocioł tej jesieni?

Przede wszystkim ze względów wspomnianych programów i dotacji, ale też nowoczesnych możliwości i atrakcyjnych cen producentów. Dla przykładu zamiast śmieciucha, gdzie w przypadku 5 klasy potrzebny nam jest spory zasobnik, warto skorzystać z rozwiązania np. kotła pelletowego. Rachunek ekonomiczny będzie zbliżony, tymczasem zyskujemy wygodę, zdecydowanie bardziej ekologiczne rozwiązanie, ale też miejsce. – Patrząc z perspektywy ostatnich lat ostatnie zmiany w programach związanych z dofinansowaniami są bardzo korzystne dla beneficjentów. Zarówno program ogólnopolski „Czyste Powietrze”, czy lokalne przygotowywane przez samorządy. Finanse zawsze będą mieć dla nas znaczenie, jeśli zastanawiamy się więc od jakiegoś czasu nad zmianą kotła, warto zająć się tym właśnie tej jesieni – przekonuje Jerzy Komar.

Nowa kotłownia w dwa dni!

Co warte podkreślenia złożenie wniosku nie zajmuje wiele czasu, dłużej musimy zaczekać na rozstrzygnięcie i informację o przyznaniu dofinansowania. Później, wszystko dzieje się jednak błyskawicznie! – Potrzebujemy maksymalnie dwóch dni, by przeprowadzić modernizację. Wszystko zależne jest rzecz jasna od skali inwestycji, przy której pracujemy. W większości przypadków montaż nowego kotła, jego odpowiednia konfiguracja przez naszych specjalistów zajmuje nam jeden dzień. To duża wygoda dla klienta, dlatego staramy się działać sprawnie, ale nade wszystko najważniejsza jest dla nas jakość wykonania. To nie są wyścigi – uśmiecha się właściciel Komarpolu.

Skąd wiedzieć, kiedy kocioł powinien zostać wymieniony?

Jeśli nasz piec ma już kilkanaście lat – sama wiekowość urządzenia powinna być podstawą do zaproszenia specjalistów, by ocenili jego właściwości. – Często zdarza się, że klient mówi: Panie Jerzy, ale mój piec dobrze pracuje, nic się nie dzieje. Tymczasem jego wydajność jest na tak niskim poziomie, że ciepło zamiast w grzejniki, ucieka w powietrze. To tak, jakbyśmy prawie połowę pieniędzy za opał wrzucili do tego pieca – tłumaczy nasz szef. Spadek wydajności w przypadku kotła węglowego to nawet 40% względem pierwotnej mocy. Problemy dostrzec możemy przyglądając się z bliska – oceniając m.in. aktualną wytrzymałość paleniska czy inne parametry wpływające na uzyskiwanie wydajności przez kocioł. – Zdarza się oczywiście, że wystarczy wymiana pewnych elementów, by kocioł mógł dalej pracować i nie ma potrzeby jego wymiany. Tak również oczywiście zdarza się. Ale musimy zobaczyć to z bliska, by podpowiedzieć – mówi Jerzy Komar.

Zadbaj o środowisko, pozbądź się SMOGU i oszczędzaj pieniądze

Przy śmieciuchu płacisz i zdrowie tracisz – taką sentencją można podsumować aktualne trendy i badania pokazujące, że kotły węglowe to jeden z największych problemów zanieczyszczonego powietrza w okresie zimowym. Wymieniając stare urządzenie na nowe zyskujemy technologię pozwalającą na oszczędność pieniędzy i czasu, przy równoczesnym dbaniu o środowisko naturalne. – Rzecz jasna np. w przypadku zmiany na kocioł 5 klasy nie wyeliminujemy całkowicie substancji chemicznych wydostających się z naszego komina, ale proces spalania w takich kotłach został tak dopracowany, że różnica względem starych urządzeń jest kolosalna – przybliża Jerzy Komar. 

Skorzystaj z wiedzy fachowca o kotłach

Jeśli w ostatnim czasie myśleliście o przyjemnym cieple w waszych domach i mieszkaniach, nie chcecie w zimie przeżywać awarii – szczególnie w okresie świątecznym (!) – warto sprawdzić, zweryfikować i podjąć decyzję dotyczącą ewentualnej inwestycji. Pamiętajmy jednak przede wszystkim, by z pomocą fachowca ocenić realnie aktualny stan kotła czy możliwe nowe rozwiązania. Internetowe źródła w wielu przypadkach są rzecz jasna przydatne, warto jednak potwierdzić swoje wątpliwości lub zweryfikować argumenty ze specjalistami.

Z nami, rzecz jasna możecie to zrobić. Jesteśmy dla was dostępni:
jerzy.komar@komarpol.pl
602-556-536

sprzedaz@komarpol.pl
519-178-038

Centrum Technik Grzewczych Komarpol możesz odwiedzić równocześnie w Bielsku-Białej przy ulicy Generała Andersa 14.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button