Przejdź do treści

Komarpol

Zakwalifikowałeś się na modernizację kotłowni w Bielsku-Białej PONE? Sprawdź, jak ją rozpocząć!

Co powinieneś zrobić po zakwalifikowaniu się? Na jakie czynniki powinieneś zwrócić uwagę, by optymalnie zmodernizować kotłownię w Twoim mieszkaniu lub domu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Zakwalifikowałeś się na dotację na kocioł lub pompę ciepła, co dalej?

Po spełnieniu wymogów i zakwalifikowaniu do programu modernizacji na wymianę źródła ogrzewania często odbieramy telefon od klientów z pytaniem – „zakwalifikowałem się do programu wymiany kotła, co dalej?”. To istotne więc, by realnie wiedzieć, jakie kroki podejmować, by rozpocząć modernizację kotłowni w swoim domu lub mieszkaniu, równocześnie mając podstawową wiedzę techniczną pozwalającą na dobór odpowiedniego urządzenia. Ale nawet jeśli jej nie macie, specjalista mający zamontować urządzenie lub zmodernizować cały system ogrzewania powinien zwrócić uwagę na kilka najważniejszych czynników.

Obecnie w Bielsku-Białej osoby, które zakwalifikowały się na listę tych, które otrzymają wsparcie finansowe, mogą zmodernizować kotłownię na kotle gazowym. Dotacja to 8000 zł, czyli 80% kosztów kwalifikowanych. Natomiast 80% kosztów kwalifikowanych przy montażu pompy ciepła to 16 000 zł.

Po zakwalifikowaniu się do programu miejskiego na rok 2020 urzędnik poinformuje Cię o rozpoczęciu procedury. Jeśli jesteś więc na liście, a jeszcze nie było kontaktu ze strony Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, nie powinieneś się martwić. Otrzymasz na pewno informację.

Optymalnym i najtańszym rozwiązaniem – gdy mamy do wyboru pompę ciepła lub kocioł gazowy – będzie montaż urządzenia zasilanego z sieci gazowej. By jednak w pełni wykorzystać możliwości względem naszego mieszkania lub domu  piec gazowy musi zostać odpowiednio i precyzyjnie dobrany do naszych potrzeb przez wykonawcę. Pierwszy z kroków? Zaproszenie wykonawcy do swojego domu! Jeśli ktoś dobiera kocioł „przez telefon”, powinno to zdecydowanie wzbudzić nasze podejrzenia. Konieczna jest wizytacja i ocena techniczna względem budynku oraz instalacji czy kotłowni. To również rozmowa dotycząca m.in. dotychczasowego zużycia opału czy innych zastosowanych rozwiązań związanych z ogrzewaniem domu czy mieszkania. Wymagana jest również wizyta kominiarza celem ustalenia możliwości montażu urządzenia gazowego.

Doświadczenie Komarpolu, tego nie da się kupić

Oceniając dom lub mieszkanie w kontekście wyboru źródła ogrzewania i jego odpowiednich parametrów bazujemy na naszym doświadczeniu, które sukcesywnie zdobywamy od ponad 40 lat. To element, którego nie da się kupić. By klienci mogli więc najoptymalniej skorzystać z dofinansowania podpowiadamy zarówno względem odpowiedniego wyboru urządzenia, ale też mając na uwadze naszą wizję lokalną oraz dane z kilkudziesięciu tysięcy (!) innych domostw i mieszkań. Dzielimy się wiedzą w zakresie dalszego użytkowania i rozwiązań, które pozwolą na wydatniejsze ogrzewanie i realne oszczędności na rachunkach. To m.in. wybór urządzenia ze względu na łatwość docelowego serwisowania. Pamiętajmy, że początkowy większy wydatek często równa się długofalową oszczędnością. W przypadku modernizacji kotłowni warto więc spojrzeć przez ten pryzmat.

Kompleksowość – przyspiesza i ułatwia

Klienci, którzy decydują się na współpracę z naszą firmą mogą liczyć zarówno na pełne wsparcie ze względu na powyżej przybliżone kwestie doradztwa czy podpowiedzi, ale też na kompleksowość naszych działań. Zdarza się bowiem, że potrzeba drobnej przeróbki murarskiej, wymiany części instalacji, zmiany grzejników – każdy z etapów realizujemy sami, a dzięki temu całość inwestycji przebiega sprawnie. Co więcej, wszystkie możliwe dodatkowe prace staramy się przybliżyć na etapie planowania działań i przygotowywania kosztorysu i projektu gazowego (w razie potrzeby).  Odbiór zmodernizowanej kotłowi, by można ją było użytkować, następuje po wykonaniu zadania i skompletowaniu wszystkich dokumentów: kosztorysu powykonawczego, oświadczenia kominiarza, poświadczenia złomowania i protokołu likwidacji starego źródła ciepła oraz protokołu odbioru przez inspektora z Urzędu Miasta.

Na urzędowej liście wykonawców w Bielsku-Białej znajdziecie Państwo nazwę naszej firmy Centrum Technik Grzewczych KOMARPOL J.Komar Sp.J , choć nazwisko naszego szefa wiele zdradza. Jerzy Komar – takie dane zobaczycie po otwarciu wspomnianego zestawienia rekomendowanych wykonawców.

Jeśli chcecie poznać czynniki optymalizacji kosztów ogrzewania po modernizacji kotłowni oraz naszych rozwiązań wpływających na obniżenie rachunków chętnie podzielimy się tą wiedzą będąc Waszym wykonawcą i opiekunem inwestycji.

Jeśli macie pytania, wątpliwości, jesteśmy do Waszej dyspozycji:
jerzy.komar@komarpol.pl
602-556-536

sprzedaz@komarpol.pl
519-178-038

foto: UM Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button