Przejdź do treści

Komarpol

Dlaczego pompa ciepła to najkorzystniejsze rozwiązanie?

  • przez

Na tak postawione tytułowe pytanie odpowiadamy w naszym kolejnym blogowym wpisie. Pompa ciepła to nie tylko moda i ekologia, ale też – co istotne dla wielu klientów – rozwiązanie ekonomiczne. – Dobrze dobrane urządzenie może nas pozytywnie zaskoczyć – mówi Jerzy Komar, właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol w Bielsku-Białej.

Prąd drożeje, ale pompa ciepła opłaca się

Wiele osób wskazuje ostatnio na galopujące ceny prądu. Tymczasem równocześnie ceny innych źródeł ogrzewania – jak gaz czy węgiel, zmieniają się. – Energia elektryczna w stosunku do węgla czy gazu jest najbardziej stabilna. Dlatego jeśli nasz dom ma bilans energetyczny wskazujący na pompę ciepła, nie powinniśmy się długo zastanawiać – przekonuje nasz szef. Odpowiednio dobrane urządzenie sprawi więc, że nie będziemy martwić się naszymi rachunkami. Przykład? Ogrzewanie domu o powierzchni 140 metrów kwadratowych może wynieść nas za cały sezon 2800 zł (stan na 29.11). Równocześnie ogrzewanie ciepłej wody użytkowej w przypadku pompy ciepła jest bardzo ekonomiczne. – Dokładne wyliczenia można rzecz jasna przeprowadzić znając wszystkie dane budynku. Każdorazowo chcemy więc klienta odwiedzić, by urządzenie dopasowane zostało tak dokładnie, jak to możliwe – obrazuje Jerzy Komar.

Różne pompy – dopasowane do potrzeb budynku

Nowoczesne pompy ciepła posiadają wiele udogodnień, dzięki czemu temat ogrzewania i wizyt w kotłowni pozostaje tylko wspomnieniem. – W swojej ofercie mamy obecnie urządzenia BUDERUS, DAIKIN, DEFRO oraz m.in. urządzenia polskiego producenta marki HEWALEX. Zostały zaprojektowane tak, że objęte są stałym monitoringiem przez serwis. To duże udogodnienie dla klienta, który może czuć się w pełni bezpiecznie – przekonuje właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol. Przede wszystkim jednak urządzenia zostały odpowiednio przygotowane z racji potrzeb danego budynku, zarówno ze względu na podział ogrzewania CO i CWU, ale także dostępne w nim instalacje. – Nowoczesne urządzenia posiadają szereg rozwiązań, dzięki którym „szyjemy na miarę”. A dobre dopasowanie pompy ciepła, to niskie rachunki – dodaje Jerzy Komar.

Nowy dom – kominy w odstawkę!

W przypadku nowopowstających budynków pompa ciepła pozwala na oszczędności już na etapie projektowania. – Zwyczajnie nie będzie nam potrzebny spalinowy przewód kominowy. Powstają związane te z wentylacją, ale przygotowanie tradycyjnego komina jest niepotrzebne – tłumaczy nasz szef. Nowe budynki dają też spore możliwości względem odpowiedniego zaprojektowania całej instalacji, połączenia np. z fotowoltaiką lub przygotowania jej w sposób pozwalający na przyszłościową rozbudową związaną z panelami fotowoltaicznymi. – Dlatego warto pamiętać o tym, by temat ogrzewania poruszyć jeszcze na etapie projektowania budynku czy podejmowaniu decyzji o jego umiejscowieniu na działce. To po prostu oszczędność, dlatego zachęcamy klientów zawsze do kontaktu wcześniej – mówi Jerzy Komar.

Połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką

Świetlana przyszłość pomp ciepła rysuje się także przez pryzmat połączenia z panelami fotowoltaicznymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy układ niemalże idealny – prąd dostarczają nam panele, energia zużywana jest przez pompę ciepła wedle potrzeby – do ogrzewania pomieszczeń lub ciepłej wody użytkowej. A co warte podkreślenia, dobrze zaplanowana instalacja pozwala w pełni wykorzystać stworzone rozwiązanie. To rozwiewa wątpliwości związane z połączeniem tych dwóch rozwiązań. Pisaliśmy o tym szerzej w naszym artykule dotyczącym właśnie połączenia pompy ciepła z fotowoltaiką – www.komarpol.pl/2021/07/02/pompa-ciepla-z-fotowoltaika-zdecydowanie-tak/. Warto więc analizując ewentualny montaż pompy ciepła rozważyć równocześnie takie rozwiązanie.

Dobierz pompę ciepła w Bielsku-Białej

Jeśli tylko mamy więc możliwość, by pompę ciepła zamontować, warto rozważyć tę inwestycję. – Pamiętajmy o zdrowym rozsądku, obliczeniach i doświadczeniu sprzedawcy i monterów – podkreśla Jerzy Komar. Na rozmowę o pompach ciepła niezmiennie zapraszamy rzecz jasna do naszego salonu w Bielsku-Białej przy ulicy Generała Andersa 14, pierwszej weryfikacji możecie też dokonać wykorzystując nasz dedykowane konfigurator pomp ciepła -> www.komarpol.pl/konfigurator-pomp-ciepla/

Skontaktuj się z Komarpolem:
– telefonicznie: 602-556-536
– mailowo: jerzy.komar@komarpol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button