Przejdź do treści

Komarpol

Pompa ciepła – doświadczony wykonawca, brak problemów

– Precyzyjny dobór pompy ciepła, jej mocy i modelu, przy równocześnie odpowiednim montażu to brak problemów w przyszłości i optymalne wykorzystanie możliwości – mówi Jerzy Komar w odniesieniu do pompy ciepła. Poznaj najważniejsze zakresy pracy pomp ciepła, by wiedzieć, o co zapytać na etapie oferty.

Pompa ciepła – wiele rozwiązań, niewielu specjalistów?

Pompa ciepła to zdecydowanie jedno z najkorzystniejszych rozwiązań na ogrzewanie domów lub mieszkań, instytucji czy firm, grzanie wody użytkowej, ale również  chłodzenie w okresie letnim. Producenci prześcigają się ze względu na możliwości i rozwiązania, co prowadzi do bogactwa wyboru. Równocześnie jednak powoduje… problemy. – Trafiają do nas już klienci, którzy potrzebują wsparcia posprzedażowego. Wielu monterów tego nie oferuje, zdarzają się błędy w montażu lub doborze urządzeń wynikające najprawdopodobniej z braku doświadczenia. To duże zagrożenie, bo klient inwestuje spore środki, a po krótkim czasie okazuje się, że pompa ciepła nie pracuje tak jak trzeba – tłumaczy Jerzy Komar, właściciel Centrum Technik Grzewczych Komarpol z Bielska-Białej. Warto więc weryfikować dokładnie przedstawione oferty i prosić o argumentację doboru urządzenia. – To może wydawać się skomplikowane, ale wszystko ma swoje racjonalne wytłumaczenie, co zawsze klientowi przedstawiamy – mówi szef Komarpolu.

Dobór pompy ciepła – 7 głównych czynników


Na wybór pompy ciepła składa się wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę i szczegółowo im się przyjrzeć. – To połączenie potrzeby energetycznej budynku lub mieszkania z możliwościami technicznymi zastosowanego urządzenia – przedstawia Jerzy Komar.

 Na jakie zakresy powinna więc zostać zweryfikowana pompa ciepła?
– temperaturowy
– mocy
– energetyczny
– emisji hałasu
– możliwości podłączenia elektrycznego i jego zabezpieczenia
– możliwości lokalizacji składowych pompy ciepła
– możliwości finansowych

Dobór pompy ciepła przez doświadczonego doradcę energetycznego to gwarancja wyboru urządzenia w pełni optymalnego ze względu na nasze potrzeby. Dokładna analiza to po prostu oszczędności w przyszłości – przekonuje Jerzy Komar. A pompa ciepła może sprawić, że nasze dotychczasowe rachunki za ogrzewanie, mogą być nawet 3 razy niższe! Warto więc zadawać sporo pytań i weryfikować czy nasz instalator lub firma przedstawiająca ofertę ma odpowiednią wiedzę.

Analiza budynku względem pompy ciepła – doświadczenia Komarpolu

Pompa ciepła Buderus, Hewalex Daikin, Defro – m.in. te urządzenie dostępne są w ofercie Centrum Technik Grzewczych Komarpol w Bielsku-Białej, istniejącego od 1980 roku! – Pierwsze pompy firmy ROTEX kupowane w PEWEX-ie były montowane już w 1982 r. Nasze doświadczenia są spore. Tysiące klientów pozwalają nam m.in. na dogłębną analizę porównawczą wcześniej montowanych urządzeń  względem obecnych rozwiązań.  Jednym z czynników jest także ten topograficzny, położenie budynku klienta także ma spore znaczenia. Zwracamy m.in. szczególną uwagę na stronę budynku, gdzie będzie zamontowana jednostka zewnętrzna. Dlaczego? O tym chętnie opowiemy każdemu zainteresowanemu klientowi – uśmiecha się Jerzy Komar. Budynek lub mieszkanie musi więc zostać szczegółowo zinwentaryzowane i dopiero na tej podstawie dobierane jest ostatecznie urządzenie. – Konsultacje i dobór z naszej strony są bezpłatne, przyjeżdżamy do każdego miejsca w naszym regionie. Od Cieszyna po Wadowice, od Zwardonia po Pszczynę – dodaje szef Komarpolu.

Zweryfikuj wstępnie POMPĘ CIEPŁA –> www.komarpol.pl/konfigurator-pomp-ciepla/

Umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ:
tel.: 602-556-536
e-mail: jerzy.komar@komarpol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button