Przejdź do treści

Komarpol

Pompa ciepła – rozwiązanie dla każdego!

  • przez

Zastosowanie pompy ciepła jako głównego źródła ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, ale też chłodzenia w naszych domostwach to rozwiązanie coraz częściej praktykowane. W naszym kolejnym wpisie przyglądamy się pokrótce pompie ciepła monoblok.

Pompa ciepła – ekologiczne źródło ciepła

Praca pompy ciepła oparta jest na energii pozyskiwanej z natury – powietrza, ziemi lub wody. Fakt, iż wykorzystujemy do jej użytkowania niewielką ilości energii elektrycznej sprawia, że urządzenie nie emituje żadnych zanieczyszczeń do środowiska. – Obecnie wybór pompy ciepła jest nie tylko rozwiązaniem proekologicznym, ale też w szerszej perspektywie rozwiązaniem opłacalnym. Szczególnie, jeśli planujemy również przyszłościowo inwestycję w fotowoltaikę – tłumaczy Jerzy Komar, szef Komarpolu. O tym, jakie korzyści niesie ze sobą połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną pisaliśmy w jednym z naszych artykułów – www.komarpol.pl/2021/07/02/pompa-ciepla-z-fotowoltaika-zdecydowanie-tak/

Pompa ciepła typu MONOBLOK

W tym wpisie przybliżamy pompę ciepła typu monoblok od marki Hewalex, dostępnej w naszym salonie Centrum Technik Grzewczych w Bielsku-Białej. Pompy ciepła typu monoblok zawierają mniej czynnika chłodniczego niż te typu split, a cały obieg zamknięty jest w jednostce zewnętrznej. – Takie rozwiązanie sprawia, że pod kątem regularnego serwisu monobloki są mniej wymagające – mówi Jerzy Komar. Jej konstrukcja przygotowana została więc w ten sposób, że podczas prac montażowych pompy ciepła monoblok nie ma potrzeby ingerencji w układ chłodniczy. Wysoką efektywność gwarantuje nam połączenie jednostki zewnętrznej i domowej instalacji grzewczej obiegiem wodnym. Urządzenie ma równocześnie rozbudowany układ sterowania instalacją – wygodny i intuicyjny panel posiada rozbudowane funkcje w tym m.in. obsługę 3 obiegów grzewczych instalacji CO, funkcję współpracy z dodatkowym źródłem grzewczym w trybie CO i CWU czy obsługę pracy pompy cyrkulacyjnej wody użytkowej. – Podczas rozmów z klientami rzecz jasna rozwiewamy wszystkie wątpliwości, szczegółowo wyjaśniając poszczególne zakresy działalności pompy ciepła typu mobolok – dodaje szef Centrum Technik Grzewczych Komarpol w Bielsku-Białej.

Nowoczesne wykorzystanie pompy ciepła

Obecne pompy ciepła to rzecz jasna urządzenia mające wiele ciekawych i nowoczesnych funkcjonalności ułatwiających nam codzienne użytkowanie, ale też pozwalające istotnie generować oszczędności. W pompie ciepła monoblok marki Hewalex mamy m.in. możliwość skorzystania z funkcji „Magazynowania ciepła”, co pozwala na wykorzystanie tanich stref czasowych taryf energetycznych i ogrzewanie wody w momencie, gdy – pisząc wprost – dzięki taryfie prąd jest tańszy. Ogrzewamy wodę, kiedy licznik „kręci się” wolniej, korzystamy z niej w późniejszym czasie. Rzecz jasna urządzenie możemy także połączyć z instalacją fotowoltaiczną – m.in. za pośrednictwem inwerterów PV. Nadwyżka w produkcji energii elektrycznej może więc zostać wykorzystana na ogrzewanie pomieszczeń, bądź wody użytkowej. Hewalex przygotował także specjalną aplikację – pozwala zdalnie monitorować pracę pompy, równocześnie system EKONTROL diagnozuje pompę, co gwarantuje nam komfort i bezpieczeństwo.

Jaką pompę ciepła powinienem wybrać?

To chyba najczęściej pojawiające się pytanie wśród osób, które zaczynają rozważać możliwość instalacji nowoczesnego i ekologicznego źródła ogrzewania. Monoblok, a może split? Jakiej mocy urządzenie? – Na te wszystkie pytania jesteśmy w stanie udzielić odpowiedzi i dopasować urządzenie tak dokładnie, jak krawiec przygotowuje garnitur szyty na miarę – uśmiecha się Jerzy Komar. By ułatwić cały proces klientom, Komarpol przygotował specjalny KONFIGURATOR pomp ciepła. Na podstawie wypełnionego formularza nasi specjaliści są w stanie określić potrzeby względem urządzenia i zaproponować odpowiednie rozwiązania dla danego budynku lub mieszkania.

– Zachęcamy, by to zrobić. Rzecz jasna wypełnienie formularza nie jest obligujące do zakupu, da nam jednak odpowiedź, jakie urządzenie będzie dla nas optymalne – tłumaczy Jerzy Komar.

SPRAWDŹ TERAZ -> www.komarpol.pl/konfigurator-pomp-ciepla/

Salon w Bielsku-Białej – Centrum Technik Grzewczych

A jeśli chcecie obejrzeć pompy ciepła z bliska i porozmawiać z naszymi specjalistami, zapraszamy do salonu Centrum Technik Grzewczych w Bielsku-Białej przy ulicy Aleja Generała Andersa 14. Informacje uzyskać można również telefonicznie – 602-556-536 lub kontaktując się drogą elektroniczną – jerzy.komar@komarpol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button