Przejdź do treści

Komarpol

Zamontował nową pompę ciepła za niespełna 8 tysięcy! Sąsiedzi nie dowierzali

  • przez

Pompa ciepła warta blisko 40 tysięcy złotych dostępna za niespełna 8 tysięcy? Sąsiedzi nie dowierzali, gdy zobaczyli nowe urządzenie i niskie rachunki. Jak do tego doszło?

Wśród osób zastanawiających się nad inwestycją w pompę ciepła krążą niejednokrotnie mity – związane z samymi urządzeniami, ich doborem, kwestiami technicznymi, ale nade wszystko dotyczące cen pomp ciepła. Czy pompy ciepła określać należy mianem drogich? – Zdecydowanie nie. Musimy pamiętać, że mamy wiele możliwości ze względu na dostępne programy dotacyjne czy dofinansowania przygotowywane przez urzędy gmin i miast – tłumaczy Jerzy Komar, szef Centrum Technik Grzewczych Komarpol z Bielska-Białej.

W ramach naszych regularnych wpisów przyglądać będziemy się przykładom inwestycji realizowanych w naszym regionie. Tania pompa ciepła Bielsko-Biała? To możliwe dzięki wsparciu dotacyjnemu. Tania pompa ciepła w okolicy? W każdej gminie możemy pytać o trwające lub przyszłe programy dotacyjne, co wynika z aktualnej ustawy. Gminy są zobowiązane do tworzenia funduszy umożliwiających przyznanie dotacji osobom zmieniającym swoje dotychczasowe, stałopalne źródło ogrzewania, np. na pompę ciepła. – I to często programy bardzo proste, wymagające od nas podstawowych danych dotyczących planowanej inwestycji – mówi właściciel Komarpolu.

Tania pompa ciepła Bielsko-Biała – skorzystaj z dotacji i zainstaluj nowe urządzenie mając… kilka tysięcy złotych!

Pierwszym z analizowanych przykładów jest dom jednorodzinny w Bielsku-Białej, gdzie zamontowane zostało nowoczesne urządzenie marki Buderus. – Wybór poparty został oczywiście bilansem energetycznym budynku, który przeprowadziliśmy dla naszego klienta na etapie dyskusji o słuszności inwestycji. Wszystko po to, by urządzenie dobrane zostało w pełni optymalnie – klaruje Jerzy Komar. Montaż pompy ciepła – urządzenia typu monoblok, wraz z potrzebnym osprzętem dla domu o powierzchni 180 metrów kwadratowych, według wyceny miał wynieść 36 tysięcy złotych. Za naszą namową klienci skorzystali jednak z programów dotacyjnych. Dofinansowanie do pompy ciepła w Bielsku-Białej wyniosło 16 tysięcy złotych, z programu Czyste Powietrze pozyskaliśmy prawie 11 tysięcy złotych, odliczenie od podatku to kolejna oszczędność – ponad tysiąc złotych. Realny koszt końcowy dla pompy ciepła instalowanej w Bielsku-Białej? To raptem 7,9 tysiąca złotych!

Przykładowa kalkulacja:
koszt według kalkulacji: 36 000 zł
dofinansowanie – program miejski: 16 000 zł
dotacja – program Czyste Powietrze: 10 800 zł
odliczenie od podatku: 1300 zł

realny koszt końcowy dla klienta: 7900 zł

Patrząc z perspektywy inwestora, czyli naszego klienta, wydatkowana kwota w skali nowoczesnego urządzenia grzewczego jest bardzo niska, będąca w zasięgu większości z nas. Takie analizy i wyliczenia przygotowujemy dla naszych klientów w ramach bilansu energetycznego, zachęcamy więc do kontaktu – mówi Jerzy Komar.

Ile kosztuje pompa ciepła – zobacz naszą analizę dla domu w Gminie Brenna

Drugi z naszych przykładów dotyczy pompy ciepła, którą zamontowaliśmy w Gminie Brenna. – Tutaj również zgłosili się do nas klienci, by zaproponować im odpowiednie urządzenie. Wszystko poprzedziliśmy więc wizytą na miejscu, oceną stanu cieplnego budynku, weryfikacją instalacji. Następnie dobraliśmy pompę ciepła marki Hewalex – przybliża Jerzy Komar. Nie wdając się jednak w szczegóły, analizujemy dokładne i realnie poniesione koszty przez klienta. Wstępna wycena wyniosła 40 tysięcy złotych, finalnie klient zapłacił jednak blisko 50% mniej! Jak do tego doszło? Dofinansowanie gminne wyniosło 5 tysięcy złotych, z programu Czyste Powietrze uzyskano 12 tysięcy złotych. Kwota odliczenia od podatku to 1450 zł, dzięki czemu realny koszt poniesiony przez klienta wyniósł 21 550 zł. – To kolejny bardzo dobry przykład inwestycyjny, gdzie optymalnie wykorzystane zostało wsparcie dotacyjne. W naszym zespole mamy dedykowanych specjalistów, którzy są w stanie podpowiedzieć, jakie mamy możliwości ze względu na daną miejscowość czy nasze dochody. Oczywiście można te informacje znaleźć w sieci, ale jeśli można uzyskać podpowiedzi od specjalisty, warto zaoszczędzić swój czas – mówi Jerzy Komar.

Przykładowa kalkulacja:
koszt według kalkulacji: 40 000 zł
dofinansowanie – program gminny: 5 000 zł
dotacja – program Czyste Powietrze: 12 000 zł
odliczenie od podatku: 1450 zł

realny koszt końcowy dla klienta: 21 550 zł

Jak otrzymać dofinansowanie na pompę ciepła? Poznaj szczegóły w Centrum Technik Grzewczych Komarpol w Bielsku-Białej

Optymalna inwestycja w pompę ciepła wymaga przede wszystkim skutecznej i jakościowej analizy wstępnej. – W naszym przypadku zachęcamy do skorzystania z konfiguratora pomp ciepła, na jego podstawie prowadzimy rozmowę z klientem, co przyspiesza cały proces. Następnie wizytujemy oczywiście dany budynek, by urządzenia dobrane zostało w sposób optymalny – mówi właściciel Komarpolu. A co ważne, każdy z klientów może skorzystać ze wsparcia osób zajmujących się analizą programów dotacyjnych czy dofinansowań. – Podpowiadamy m.in., jak połączyć wybrane programy, by inwestycja była optymalna finansowano, przy równoczesnym zachowaniu odpowiedniej jakości potrzebnej pompy ciepła dla klienta – podkreśla Jerzy Komar. Pamiętajmy więc, że skorzystać możemy równocześnie m.in. z programów miejskich lub gminnych oraz programu Czyste Powietrze.

Skontaktuj się z nami:
tel.: 602-556-536
e-mail: jerzy.komar@komarpol.pl

Konfigurator pompy ciepła -> www.komarpol.pl/konfigurator-pomp-ciepla/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button